Michaela Broumová

O SK Nové Město nad Metují

Sportovní klub Nové Město nad Metují byl založen 20.12.1991 a v současné době sdružuje téměř 1000 členů v oddílech atletiky, volejbalu, lukostřelby, rekreačních sportů a sportů tělesné postižených jako atletika, lukostřelba, curling, stolní tenis, atd.

Ve svém vlastnictví Sportovní klub obhospodařuje sportovní areál, který zahrnuje dvě fotbalová hřiště. Jedno hřiště s přírodním trávníkem a druhé je pokryto umělou trávou. Perfektní tréninkové podmínky zajišťuje i osvětlení hřiště s umělým trávníkem. Dále v areálu nalezneme atletickou dráhu se sektory pokryté umělým povrchem Conipur (6 drah na ovále, 8 v rovince). Délka oválu je standardních 400 m.

Naleznete u nás i tenisové kurty a hřiště na volejbal. V areálu jsme schopni během jednoho dne postavit a provozovat lukostřeleckou střelnici odpovídající potřebám a požadavkům světových soutěží lukostřelců.

SK je prostřednictvím České asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS) členem Českého paralympijského výboru (ČPV). V kavárně SK se 22. prosince 1992 konala ustavující schůze ČPV.

SK od roku 2006 jako smluvní partner úzce spolupracuje se Sportovním gymnáziem Jilemnice. www.gymjil.cz.

SK dlouhodobě spolupracuje se stacionářem NONA v Novém Městě nad Metují a pomáhá jeho klientům při pořádání sportovních a volnočasových aktivit - stacionář NONA

Ve víceúčelové správní budově pak naleznete kanceláře vedení SK, fitness centrum, sociální zázemí a klubovou kavárnu. V nové budově vedle umělého travnatého hřiště jsou od prosince 2009 v provozu nové prostory šaten s dalším sociálním zázemím pro sportovce. Ke kavárně také patří venkovní, částečně kryté, posezení s krytým ohništěm určeným ke grilování nebo opékání a odpočinková zóna pro rodiče s dětmi.

Všem subjektům jsme schopni poskytnout kompletní tréninkový servis především pro tyto sporty: atletika, lukostřelba, fotbal, volejbal, tenis. Včetně zajištění ubytovacích kapacit v blízkosti areálu SK. V dosahu několika kilometrů je údolní nádrž Rozkoš vhodná ke koupání, přímo na železniční trati z N.Města jsou nedaleký Náchod, Hronov, ale také Teplice nad Metují - vstupní místo do pískovcových skal.

Jsme organizátoři tradičních závodů Archery handicap – lukostřelecké závody handicapovaných sportovců, Český pohár handicapovaných atletů a handbikerů. Další významnou akcí je Velká cena Nového Města – mezinárodní atletický mítink. Organizujeme běžecké závody Zlatá desítka a Cena Metuje a pořádáme atletické soutěže krajského i celostátního významu, v budoucnu chceme každý rok uspořádat prvoligová utkání mužů a žen v atletice.

V areálu realizují hodiny tělesně výchovy základní a střední školy nejen z Nového Města nad Metují.