Jaroslav Šmída - správce areálu

Organizátorský úspěch nás zavazuje!

V hodnocení českých atletických mítinků dominuje projekt Czech Double Meeting s naší Velkou cenou.

Sezóna 2015 je již spíše v období bilancování a nám se dostalo do rukou hodnocení sportovní úrovně atletických mítinků, které se uskutečnili na území ČR.

Samozřejmě do tohoto hodnocení nejsou zahrnuty dva největší atletické podniky, které patří do TOP kategorie - tedy Zlatá tretra v Ostravě a Memoriál J. Odložila v Praze.

Budeme-li sledovat výhradně atletické mítinky, které letos nebyly zařazeny do české extraligy, která doznala změny ve struktuře, pak je hodnocení naší Velké ceny více než lichotivé.

Při posuzování sportovní výkonnosti bylo bodováno umístění tří nejlepších atletů ve vybraných dvanácti disciplinách podle tzv. Maďarských tabulek. Konečný bodový součet pak ukazuje, jak na tom mítinky po stránce sportovní výkonnosti závodníků jsou.

Nás může těšit, že jsme v závěsu za nejlepším mítinkem, kterým je Velká cena Tábora. Jak asi čtenáři našeho webu a příznivci oddílu vědí, společně s atlety z Tábora již několik let úzce spolupracujeme při organizaci našich Velkých cen. Před lety vznikl projekt Czech Double Meeting, který nabízí nejen našim ale i zahraničním atletům zajímavé výzvy. Právě díky naší úzké spolupráci se podařilo oba mítinky dostat až na vrchol právě v uvedené sportovní úrovni.

Jak tedy jednotlivé mítinky dopadly?

1. Velká cena Tábora                                    33 768 bodů

2. Velká cena Nového Města nad Metují  33 208