Jaroslav Šmída - správce areálu
Sportovní klub Nové Město nad Metují

Zpravodaj č.2/2010

Pročítejte, pište, volejte. Nezapomínejte na povinnosti, které každý člen SCM má!

ZPRAVODAJ SCM Hradec Králové č. 2/2010

 

Září 2010

 

Aleš Žďárský VT SCM HK kontakt aleszdarsky@seznam.cz; mob.739185700

 

Určeno všem závodníkům zařazeným do SCM, jejich trenérům a funkcionářům atletických oddílů.

1)           Bilance 2010

2)              Výcvikový kemp Friesovy boudy

3)                 Sestava SCM 2011 – první verze

4)                 Lékařské prohlídky

      5)              Návrhy na zařazení

 

1)   Před pár dny skončil poslední dráhový šampionát sezóny 2010, která byla pro řadu členů SCM výtečná, pro některé výborná, někteří, jak už to ve sportu bývá, neuspěli tak jak chtěli oni a jejich trenéři.

Zhruba za měsíc budeme předkládat Českému atletickému svazu materiál „Hodnocení činnosti SCM“, ve kterém bude vše shrnuto do nejmenších detailů. Ve zpravodaji  bych se vrátil spíše k největším úspěchům našich atletů – v řadě případů i reprezentantů ČR.

Podle mého soudu se stal absolutní jedničkou sezóny našeho SCM Michal Desenský – svěřenec trenéra Nohejla z Hradce Králové. Michal exceloval na dorosteneckých sprintech při MČR v hale i na dráze, startoval V Moskvě v kvalifikaci na „YOG“, reprezentoval na MU 17 a MU 19. Vede české tabulky na 200m a na 100m je druhý.

ČR dále reprezentovali a medailové úspěchy pro naše SCM přinesli:

Ondřej Fejfar ze Dvora Králové – 2. na MČR 23 na 3000m př; 5. na MU 23

Linda Novotná z Trutnova – 2. na MČR juniorek  v hodu kladivem 7. na MU 19

Pavla Rousková z N.Města n.Met. - 2. na MČR juniorek na 400m 2. na MU 17 a                                             členka vítězné reprezentační štafety na 4x400m

Lucie Taclíková z Hradce Králové – 2. na MČR juniorek na 800m 4. na MU 17

Michaela Broumová z N.Města n.Met – 2x 1. a 2x 2. na MČR ve vícebojích a ve                          skoku dalekém, členka „A“ výběru ČR 15 pro MU se Slovenskem

Do reprezentačních dresů se neoblékli ale uspěli skvěle někteří další, které je třeba vyzvednout: Honza Král N.Město n.Met. a jeho první republiková medaile za nadějný výkon v hodu kladivem 53,81; Míša Drábková N.Město n.Met. – dvojnásobná medailistka na trati 3000m překážek a to kategoriích juniorek a teké žen do 23 let; Tereza Novotná Hradec Králové – první v hale a druhá venku na 3000m, třetí ještě na 3000m přek kategorie do 23 let; štafeta 4x400m juniorek – Vlčková, Ulrichová,Drábková,Rousková - N.Město n. Met. 2. na MČR.

 

Ne vždy je ale měřítkem výkonnosti zisk medailového umístění. V sestavě SCM máme další velmi úspěšné závodnice, které se na šampionátu neprosadily ale určitě nadále patří mezi nejlepší nebo lepší v ČR – jedná se o Alenu Ulrichovou, která vede letošní české tabulky dorostenek na trati 800m výkonem 2:14,81; Káťu Troppovou s výtečnou čtvrtkou 58,28; Martinu Routkovou – 100m 12,62. U těchto dívek je patrný výrazný posun výkonnosti proti minulé sezóně.

Při pohledu na tabulku (viz. níže) uvidíte, že se v rámci kraje prosazují další adepti, kteří si výrazně řekli o zařazení do SCM. A to je moc dobře pro atletiku nejen v našem kraji ale obecně!

Přehled získaných ,medailových umístění závodníků našeho kraje na MČR.

Modře označení jsou členové SCM, adepti zařazení pro sezónu 2011 jsou na bílém podkladu tučně..

 

 

Jméno

Příjmení

roč.

1.mčr

2.mčr

3.mčr

výkon

 

Michaela

Broumová

95

pětiboj h

 

 

3102 b.

 

Michaela

Broumová

95

 

dálka h

 

528 cm

 

Michaela

Broumová

95

 

sedmiboj

 

4468 b.

 

Michaela

Broumová

95

dálka

 

 

550,00

MU 15

Nikol

Bošelová

95

 

výška

 

161,00

MU 15

Radoš

Rykl

95

 

 

devitiboj

5005 b.

 

Radoš

Rykl

95

 

 

tyč

360

MU 15

Radek

Veselka

95

 

 

koule

13,80

 

Marek

Bareš

95

 

 

tyč

3,25

MU 15

Tereza

Hančová

92

ch3km

 

 

17:19.78

 

Michaela

Nesvadbová

92

 

 

ch3km

20:46.51

 

Luděk

Hančová

94

 

 

ch5km

32:07.09

 

David

Špriňar

96

 

ch3km

 

19:50.19

 

Michal

Desenský

93

60m

 

 

7.00

 

Michal

Desenský

93

200m

 

 

22.20

 

Tereza

Novotná

92

3000m

 

 

10:07.48

 

Pavla

Rousková

93

 

400m

 

57,53

MU 17 2.,1.

Michaela

Drábková

92

3000m př.

 

 

11:09.31

 

Ludmila

Vlčková

92

 

 

 

 

 

Alena

Ulrichová

94

 

 

 

 

 

Michaela

Drábková

92

 

 

 

 

 

Pavla

Rousková

93

 

4x400m

 

03:55,8

 

Jan

Král

92

 

 

kladivo

53,81

 

Luděk

Hanč

94

 

ch 5km

 

27:44.66

 

Tereza

Hančová

92

ch 10 km

 

 

58:52.89

 

Michaela

Nesvadbová

92

 

 

ch 10 km

72:28.54

 

Michal

Desenský

93

100m

 

 

10,88

MU 17 2.

Michal

Desenský

93

200m

 

 

21,75

 

Lucie

Taclíková

93

 

800m

 

2:16.32

MU 17 2.,4.

Tereza

Novotná

92

 

3000m

 

9:54.41

 

Linda

Novotná

92

 

kladivo

 

47,43

MU 19 7.

Tereza

Novotná

92

 

 

3km př

11:04.45

 

Michaela

Drábková

92

 

3km př.

 

11:11.59

 

Michal

Desenský

93

 

 

100m

11,03

 

Michal

Desenský

93

 

200m

 

21,90

MU 22

Ondřej

Fejfar

89

 

3km př.

 

9:08.78

MU 22

 

 

 

 

2) PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ  SCM HRADEC KRÁLOVÉ

FRIESOVY BOUDY 1217 m.n.m.

(Krkonoše)

17.-22.10.2010

UBYTOVÁNÍ:    HOTEL FRIESOVY BOUDY

DOPRAVA :        individuální, všichni přihlášení se dostaví 17. října nejpozději do 18.30 hodin na chatu (večeře).

 Možnosti dopravy: a)linkovým  autobusem do Pece p. Sněžkou a pak pěšky směr Výrovka – bufet Rozcestí – Friesovy boudy

b) osobním autem až k chatě (v případě chladného počasí je cesta na hřebeny komplikovaná sněhem) nebo do Strážné/Lom. Ze Strážného pak pěšky na chatu, bagáž bude účastníkům na chatu odvezena v cca 17.30 ze Strážného/Lomu.

Ukončení soustředění: v pátek 22.10. ve 12.00 obědem – následuje pěší přesun do Strážného/Lomu nebo Pece p. Sněžkou – další odjezdy si již řeší účastníci soustředění individuálně s rodiči a trenéry.

Úhrada: aktivní členové SCM  kategorií „22 „ „A“ a v případech zvláštního zřetele i kat. „B“ (závodníci, kteří prokázali během sezóny 2010 kvalitní výkonnost) a osobní trenéři závodníků SCM  mají pobyt hrazen z rozpočtu SCM. 

Členové SCM „C“, kteří v sezóně prokázali výkonnost a ještě nečerpali prostředky z rozpočtu SCM budou mít uhrazeny dva pobytové dny – to je 780,- Kč. Další pobytové dny uhradí ze svého přímo na chatě p. Němečkové. Cena plné penze 390,-/den. Závodníci nezařazení do SCM, hradí za jeden pobytový den částku 390,-Kč (plná penze, ubytování, pitný režim,sauna, vířivka, posilovna, doprava zavazadel ze Strážného a zpět) v hotovosti u vedoucí chaty.

Vybavení: každý účastník soustředění musí být bezpodmínečně vybaven kvalitním  oblečením a obuví. Nutností jsou i doplňky (rukavice,čepice,čelenky). Dá se předpokládat, že bude chladné počasí.

Program: náročné horské tůry, dlouhé výběhy, posilování, vrhačská a odrazová průprava, kompenzační cvičení, regenerace, metodika. V loňském roce bylo celé soustředění na sněhu – pokud se bude situace opakovat, pak běžky s sebou!!!

Veškeré další informace lze získat na  čísle mob.telefonu 739 185 700.

 

UPOZORNĚNÍ: Včasné odeslání přihlášky je základní povinností každého atleta, který se chce soustředění zúčastnit. Nedodržením termínu se připravíte o pobyt i finanční prostředky na přípravu! Přihlášku odešlete NEJPOZDĚJI DO 9.10.2010 na adresu : SK – Aleš Žďárský 28. října 943, 549 01 Nové Město nad Metují. Atleti starší 18ti let mohou přihlášku zaslat e-mailem.                   

                                                                                              Aleš Žďárský-ved.trenér SCM HK

-------------------------------------------------zde oddělit --------------------------------------------------

 

Přihláška na soustředění SCM – Friesovy boudy 18.-23.10. 2009

 

Příjmení a jméno ……………………………………. Dtm. nar….........Tel.:………………..

 

Adresa: ………………………………………………Souhlas zák. zástupce: ………………..

 

3)  Sestava SCM na rok 2011 – návrh schválený a doplněný na jednání V KAS 13.9.2010.

Během podzimních měsíců bude dále utvářena podoba sestavy SCM pro rok 2011, která musí vycházet z dokumentu „Talentovaná mládež“,  vydaným ČAS v roce 2010 (kompletní materiál je na webu atletika.cz).

Prosím všechny trenéry a činovníky oddílů aby návrhy a připomínky k zařazení atletů, kteří splňují alespoň některé podmínky dané uvedeným dokumentem, zasílali na můj e-mail.

 

 

č.

popis

jméno

oddíl

disciplína

výkon

o.v.k.

MČR

repre.

trenér

 

 

 

 

 

2010

 

.

ČR

 

1.

Muži 22

Radoslav Groh

DVKR

3000mpř.

9:08.71

8:55

6.

 

Grohová

2.

Muži 22

Ondřej Fejfar

DVKR

3000mpř.

9:08.78

8:55

2.

MU 22

Grohová

3.

Ženy 22

Karolína Grohová

DVKR

3000m př.

11:37.29

10:50

4.

 

Grohová

4.

Juniorky

Rousková Pavla

NMMET

400 m

57,53

58,50

2.

MU17 1.,2.

Žďárský

5.

Juniorky

Taclíková Lucie

HKRAL

400/800m

58,17/2:16.32

58,50/2:17

2.

MU 17 5.

Metelka

6.

Juniorky

Novotná Tereza

HKRAL

3000 m

9:54.41

10:30

1.,2.

 

Novotný

7.

Juniorky

Novotná Linda

TRUTN

kladivo 4kg

49,98

43,00

2.

MU 19 7.

Havelka

8.

Ženy 22

Jahelková Karolína

HKRAL

400mpř/800 m

67,98/2:20.08

62,50/2:12

 

 

Metelka

9.

Juniorky

Drábková Michaela

NMMET

800/3km př.

2:14.77/11:09.31

2:15/12:00

2.

 

Šnajdr

10.

Junioři

Vencl Milan

NPAKA

disk 1,75kg

42,91

46,00

11.

 

Kužel

11.

Junioři

Král Jan

NMMET

kladivo 6kg

53,81

50,00

3.

 

Havelka

12.

Dorostenky

Troppová Kateřina

HKRAL

400/800 m

58,28/2:17,55

58,50/2:17

6.

 

Metelka

13.

Dorostenky

Ulrichová Alena

NMMET

800 m

2:14.81

2:19

5.

 

Žďárský

14.

Dorostenky

Dvořáková Denisa

TRUTN

kladivo 3kg

48,78

40,00

5.

 

Havelka

15.

Muži 22

Šimek Jaroslav

NMMET

disk 1,75kg

43,54

46,00

9.

 

Friedrich

16.

Junioři

Desenský Michal

HKRAL

100m/200m

10,88/21,67

11,35/23,00

1.,1.2.,3.

MU17 a 22

Nohejl

17.

Dorostenky

Broumová Michaela

NMMET

dálka/100př/víc

550,15,02/4468

525/15,70/3400

1.,2.,2.1.

MU 15

Žďárský

18.

Juniorky

Routková Martina

NNMET

100m

12,62

12,40

dq

 

Žďárský

19.

Dorostenky

Bošelová Nikol

TRUTN

výška

160cm

161

2.

MU15

Havelka

20.

Dorostenci

Veselka Radek

SKTYN

Koule 4kg

14,08

14,00

3.

 

Tyahur

21.

Dorostenci

Rykl Radoš

HKRAL

tyč/viceboj

360/5005

340/4700

3.3.

MU15

Perun

22.

Žáci

Doležal Jan

HKRAL

výška/víceboj

178/4839

178/4700

5.

 

Perun

23.

Dorostenci

Bareš Marek

HKRAL

tyč

360

340

3.

 

Perun

24.

Juniorky

Hančová Tereza

NMMET

Chůze 5km

28:37:00

26:00:00

1.,1.

 

Šnajdr

25.

Dorostenci

Hanč Luděk

NMMET

Chůze 5km

26:31:00

26:30:00

2.,3.

 

Šnajdr

26.

Dorostenci

Pavel Jan

TRUTN

3000m

10:14

10:07

5.

 

Tuna

27.

Dorostenci

Kohout Jan

HKRAL

200m př.

28,96

28,50

8.

 

Perun

28.

Dorostenci

Morávek Martin

HKRAL

100m

11,19

11,50

 

 

Tyahur

29.

Žákyně

Hajnyšová Tereza

DVKR

dálka

520

500

 

 

Pospíšil

30.

Žáci

Špriňar David

HKRAL

chůze

16:48,0

17:00

3.

 

Perun

 

o.v.k. = orientační výkonnostní kritérium

MČR = umístění na MČR 2010

 

 

 

 

4)    Sportovní lékařská prohlídka

 

Připomínám všem atletům zařazeným v SCM a činovníkům oddílů, kteří budou navrhovat nové členy do SCM, že jednou z podmínek pro zařazení do „Centra“, je absolvování sportovní lékařské prohlídky.

V rozpočtu je vyčleněna i částka na příspěvek členům na realizaci této prohlídky. Doporučuji všem závodníkům a trenérům aby si včas domluvili termíny na specializovaných pracovištích v Hradci Králové (MUDr.Vondruška, MUDr.Neumann) a Jilemnici (MUDr.Koldovský).

 

5)    Návrh na zařazení atleta

 

Níže jsou přiloženy formuláře, které musí každý závodník SCM vyplnit a zaslat  na adresu : Sportovní klub, Aleš Žďárský, 28. října 943, 549 01 Nové Město nad Metují.

 Tento vyplněný „Návrh“ pak slouží ČAS jako podkladový materiál a proto je nutné jej vyplnit pečlivě, aktualizovat data, adresu i kontaktní telefon.

Žádám oddílové činovníky aby zaslali i „Návrhy“ na závodníky, kteří budou navrhováni do sestavy poprvé. O tom, zda jejich zařazení bude realizovatelné se dozvíme až po oponentním řízení, které bude probíhat v listopadu letošního roku.

Závodníci kategorie „22“ zasílají svoje vyplněné návrhy obratem, nejpozději do 26. září 2010. Závodníci kategorií 15 – 19 let pak do 5.10. 2010.

 

POZOR – každá kategorie má svůj vlastní formulář (viz. níže).

 

 

Přeji příjemné podzimní závodění a kvalitní začátek přípravy na sezónu 2011.

 

Aleš Žďárský

Vedoucí trenér SCM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPORTOVNÍ CENTRUM MLÁDEŽE (SCM)

návrh na zařazení atleta – atletky do SCM pro rok 2011

KATEGORIE E („22“)

 

název SCM:………………………………………………………………………………

sekce:                       sprinty – běhy – chůze – skoky - vrhy

atlet/atletka

příjmení:…………………….                         jméno:……………………………

 

datum narození:…………………………     oddíl/klub: ……………………                                

osobní trenér/trenérka v roce 2010 - příjmení a jméno:…………………………….

 

hodnocení roku 2010

výkon  ( hlavní disciplína):  ……………..     výkon (vedlejší disciplína/y):……………..

 

účast a umístění na závodech (MČR, MU, MSJ,EP…): ……………………....................................................................................................................

 

slovní zhodnocení roku 2010 (výkonnost, zranění, nemoc….):

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

                  výkon roku 2010

orientační výkonnostní kritérium pro zařazení do SCM

(brožura Talentovaná mládež str. 56-57)

 

 

 

plán na rok 2011

trenér/trenérka pro rok 2011 -  příjmení a jméno:……………………………………

 

hlavní disciplína: ……………….                             vedlejší disciplína/y:………………………

 

výkon - plán na rok 2011: …………………………

plán startů v roce 2011:   ...............................................................

 

plán soustředění v roce 2011:……………………………………………………….

podpis osobního trenéra:………………     podpis atleta/atletky:……………………………….

 

doporučení vedoucího trenéra SCM k zařazení:    ANO – NE                podpis:…………………

 

doporučení Komise mládeže k zařazení:                ANO – NE                podpis……………………

 

schválení TR ČAS (vedoucím trenérem sekce):                                     podpis:…………………

 

ZAŘAZEN DO SCM PRO ROK 2011          ANO     NE

 

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ (ČAS)

SPORTOVNÍ CENTRUM MLÁDEŽE (SCM)

……………………. kraj