Cena Metuje 2010 - start 50. ročníku

Trail-O nejen vozíčkářů

Klub vytrvalostních sportů Šumperk uspořádal 1.závod Trail-O, discipliny orientačních závodů, kde závodí vozíčkáři se zdravými orienťáky

V sobotu 10. 4. se vedle závodů Mistrovství Moravy v OB uskutečnil první závod letošního trail-o poháru.

(pokyny)

Kvalitně obsazeného trailu se sice neúčastnili žádní nováčci z řad orientačních běžců, zato zkušených orientačních trailistů jak zdravých, tak vozíčkářů, zde bylo celkem dost.
Vzhledem k velice náročným podmínkám se všichni vozíčkáři přihlásili na trať kategorie A, která byla s asistencí celkem sjízdná. Trať E měla více kontrol, nicméně v daných podmínkách byla velice špatně schůdná a o sjízdnosti řeč být nemohla.

Jediným zástupcem SK byla Jarmila Mrtková (maskovaná žlutou pláštěnkou - viz.níže), která se nezalekla krup, sněhových přeháněk, bahna, viz. výsledky

Více o disciplíně trail-o na oficiálním webu www.trailo.cz, kde brzy naleznete příklady k řešení, rozbor kontrol i fotogalerii závodu. Foto z archívu Sportovního klubu vozíčkářů Praha