Pavel Brýdl a Kamil Krunka - start Ceny Metuje 2010
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Zvolda válí, rugbysté válcují!

Stolní tenis

Stolní tenis

Martin Zvolánek nás skvěle reprezentoval na silně obsazeném mezinárodním turnaji ve stolním tenisu vozíčkářů v říjnu v řecké Kefalonii. Dokázal suverénně zvítězit v soutěži jednotlivců i v soutěži dvoučlenných mix týmů. Ve čtyřhře sestavené z hráčů z více států Martin obsadil třetí místo.

Martin, který má v minulosti ve stolním tenisu již hodnotnou sbírku evropských i světových medailí, včetně startů na paralympijských hrách, se v letošním roce opět systematicky snaží o prosazení se do světové špičky a hodlá usilovat o nominaci na paralympiádu 2024 do Paříže.

Dokladem vydařené sezóny budiž i Martinův titul Mistra České republiky ve čtyřhře s nejlepším českým stolnětenisovým paralympionikem Jiřím Suchánkem a stříbrná medaile v jednotlivcích z letošního května v Ostravě.

Pro udržení dobré kondice a zpestření přípravy Martin mistrně využívá atletiku a zejména hod kuželkou a diskem, ve kterých i letos stále patří k české špičce.

Martinovi klub děkuje za vynikající reprezentaci a do nelehkého a dlouhého procesu nominace na paralympijské hry do Paříže v srpnu 2024 mu drží palce a slibuje všemožnou podporu!

 

Rugby vozíčkářů

Neméně velkou radost nám dělají rugbysté, kteří po několika sezónách hledání optimální hráčské sestavy, taktiky a herního projevu si naprosto úžasně vedou v letošní národní lize! Novoměstští Captains vyhráli IV. ligové kolo v říjnu v Kutné Hoře a o 1 bod vedou celou ligovou soutěž! O konečném pořadí rozhodne závěrečné V.kolo 3.-4.12. 2022 opět v Kutné Hoře!

Vedení domovského Sportovního klubu Nové Město nad Metují smeká před nasazením a cílevědomostí svých rugbystů, tleská jejich zlepšeným výsledkům a drží všechny palce do závěrečné fáze české národní ligy! Více na www.captainswrt.cz

David Šnajdr