Pavel Brýdl a Kamil Krunka - start Ceny Metuje 2010

Zvolda válí, rugbysté válcují!

Stolní tenis

Martin Zvolánek nás skvěle reprezentoval na silně obsazeném mezinárodním turnaji ve stolním tenisu vozíčkářů v říjnu v řecké Kefalonii. Dokázal suverénně zvítězit v soutěži jednotlivců i v soutěži dvoučlenných mix týmů. Ve čtyřhře sestavené z hráčů z více států Martin obsadil třetí místo.

Martin, který má v minulosti ve stolním tenisu již hodnotnou sbírku evropských i světových medailí, včetně startů na paralympijských hrách, se v letošním roce opět systematicky snaží o prosazení se do světové špičky a hodlá usilovat o nominaci na paralympiádu 2024 do Paříže.

Dokladem vydařené sezóny budiž i Martinův titul Mistra České republiky ve čtyřhře s nejlepším českým stolnětenisovým paralympionikem Jiřím Suchánkem a stříbrná medaile v jednotlivcích z letošního května v Ostravě.

Pro udržení dobré kondice a zpestření přípravy Martin mistrně využívá atletiku a zejména hod kuželkou a diskem, ve kterých i letos stále patří k české špičce.

Martinovi klub děkuje za vynikající reprezentaci a do nelehkého a dlouhého procesu nominace na paralympijské hry do Paříže v srpnu 2024 mu drží palce a slibuje všemožnou podporu!

Rugby vozíčkářů

Neméně velkou radost nám dělají rugbysté, kteří po několika sezónách hledání optimální hráčské sestavy, taktiky a herního projevu si naprosto úžasně vedou v letošní národní lize! Novoměstští Captains vyhráli IV. ligové kolo v říjnu v Kutné Hoře a o 1 bod vedou celou ligovou soutěž! O konečném pořadí rozhodne závěrečné V.kolo 3.-4.12. 2022 opět v Kutné Hoře!

Vedení domovského Sportovního klubu Nové Město nad Metují smeká před nasazením a cílevědomostí svých rugbystů, tleská jejich zlepšeným výsledkům a drží všechny palce do závěrečné fáze české národní ligy! Více na www.captainswrt.cz