Grand Prix 2011
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Poslední dny zbývají do Velké ceny Nového Města nad Metují v atletice

Poslední dny zbývají do Velké ceny Nového Města nad Metují v atletice

V sobotu 23.7. se do Sportovního klubu vrací po dvouleté covidové pauze 44.Velká cena v atletice. „Hlavní program nabízí 19 disciplín, a na přání mnohých trenérů i závodníků jsme doplnili ještě dalších 7 disciplín především pro ženy“, říká předseda organizačního výboru a ředitel SK, Libor Šnajdr, a dodává, že „bude docela problém vtěsnat všechny starty do šestihodinového programu od 13:15 do 19:15 hod.“

Přihlášky se uzavřou v úterý 19.7. o půlnoci, ale už dnes se celkový počet startujících blíží ke dvěma stovkám, včetně 60 zahraničních. Z nejznámějších jmen bychom měli na stadionu gen.Klapálka vidět halové mistry Evropy, sprintera Jána Volko (SVK) a koulaře Tomáše Staňka (CZE), na „čtvrtce“ Alinu Lohvynenko (UKR), bronzovou ze štafety 4x400 na OH 2012 v Londýně. Těšit se můžeme na čínské výškaře Zhen Wang a Guobiao Wu s OR 230 resp. 227 cm, v dálce nastoupí Serhii Nikiforov (UKR) s OR 820cm a spolu s ním se představí Andrzej Kuch z Polska (805cm).

Favoritem „čtvrtky“ překážek by měl být Sebastian Urbaniak (POL) s OR 49,68. Na hladké „čtvrtce“ jsou přihlášeni už dva borci pod 46 sec. Těšit se můžeme hned na několik dvoustovkařů pod 21 sec.

Ve vloženém závodě žen na 4x100m nastoupí obě reprezentační štafety ČR „A“ i „B“.

Pořadatelé stále ještě jednají o startu oštěpařů, světové rekordmanky, Barbory Špotákové, a např. i Magnuse Kirta z Estonska s OR 90,61m.

Do hlediště stadionu jsou v sobotu zváni všichni sportovci, sportovní nadšenci a fajšmekři, aby závodníkům vytvořili odpovídající kulisu. Divácká podpora může významně přispět ke skvělým výkonům, možná novým rekordům stadionu. Každopádně nás čeká nevšední sportovní zážitek.

David Šnajdr