Grand Prix 2011
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Čeští paralukostřelci v Novém Městě nad Metují druzí za suverénními Italy

Největší hvězdou turnaje se třemi zlatými David Drahonínský

Čeští paralukostřelci v Novém Městě nad Metují druzí za suverénními Italy

Největší hvězdou turnaje se třemi zlatými David Drahonínský

O víkendu skončil další ročník Světového žebříčkového turnaje a Evropského poháru v paralympijské lukostřelbě. Nové Město nad Metují se tak na 10 dní stalo hlavním městem světové para-lukostřelby, když se na turnaj sjelo na 100 lukostřelců a lukostřelkyň z 31 zemí doslova celého světa. Střílelo se jak o body do světového žebříčku „World Archery“, tak také o body do Evropského poháru.

Nejlépe si vedli lukostřelci Itálie, kteří získali 13 medailí a z toho hned 7 krát hrála italská národní hymna pro vítěze. Těšit nás může 2.místo České republiky se 4 medailemi, z toho 3 zlatými a na 3. místě skončili reprezentanti Spojeného království se ziskem sice 7 medailí, nicméně „pouze“ dvěma zlatými.

Celkem 17 států vybojovalo alespoň jednu medaili.

Největší hvězdou nejen české výpravy, ale vůbec celého turnaje se stal David Drahonínský, který kategorii W1 získal tři zlaté medaile. Jednu v individuálním turnaji mužů, druhou v dvoučlenném družstvu mužů W1 s Karlem Davídkem a třetí v mix týmu W1 s Terezou Brandtlovou. Terka pak přidala ještě individuální stříbro v kategorii W1 žen.

Nové Město nad Metují představuje 1.kolo EP, druhé proběhne za měsíc v rámci ME v Římě a v součtu obou turnajů se rozhodně o postupujících do finále EP v září v anglickém Nottinghamu.

Ve hře o postup do finále jsou z našich zejména David Drahonínský, Tereza Brandtlová, Šárka Musilová (ženy W1) a Karel Davídek, stejně jako náš mix team Drahonínský – Brandtlová.

Kompletní výsledky a statistiky včetně fotogalerie na www.ianseo.net.

David Šnajdr