Atletická přípravka
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Z atletického gigantu vezeme placku a řadu osobních rekordů

Z atletického gigantu vezeme placku a řadu osobních rekordů

Atletická starší omladina, dorost a juniorstvo, si dali dostaveníčko na společném MČR 18.-19.června v Ostravě. Z Novoměstských se na šampionát kvalifikoval kvartet Markéta Macháňová, Bára Ficencová, Martin Janouch a Robert Hurdálek, kteří nám v Ostravě dělali jen samou radost.

Hned v sobotu ráno si ve výrazném osobním rekordu v chůzi na 10.000m juniorů došel pro bronzovou medaili Robert Hurdálek (19). Časem 47:17,83 min. si o více jak minutu vylepšil „osobák“ z dubnových Poděbrad.

Krátce po chůzi vyběhli do krátkých překážek Bára Ficencová (16), která si na 100m př. dorostenek vylepšila osobní rekord na 14.40 sec. a Martin Janouch (16) zas na 110m př. dorostenců na 15.13 sec. Oběma jen o vlásek unikl postup do finále. Ale jsou to „prvoročáci“ ve své kategorii a příští rok všem soupeřům už ukáží záda!

Hodně nabitý program měla Markéta Macháňová (19). Nejprve v sobotu v poledne absolvovala rozběhy na 100m juniorek (12.65), bohužel bez postupu do finále; nicméně chuť si spravila pak v podvečer na čtvrtce, když v novém osobní rekordu 57.97 sec. postoupila do nedělního finále.

A přišla neděle: v 11 dopoledne Markéta vystřihla parádní 200ku v novém OR 25.34 sec. A to se jí hlavou určitě honilo, zda spíše nepošetřit síly na čtvrtkařské finále ve 14 hod. Nakonec z toho bylo na nejdelším sprintu 7.místo ve druhém nejlepším osobním výkonu 58,20 sec.

On celý ten wknd na rozpáleném vítkovickém stadionu byl náročný i bez závodů. Za vytrvaleckou placku a osobáky, prostě za reprezentaci klubu, proto patří celému kvartetu velké díky! Výsledky www.atletika.cz.

David Šnajdr