Jakub Nosek
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Atletická liga vykročila do nového ročníku soutěže družstev

Atletická liga vykročila do nového ročníku soutěže družstev

Jako nedílná součást širokého spektra 22 disciplín „královny sportu“ otevřela závodní chůze letošní ligovou sezónu. Jedná se o tradiční závody v Olomouci a Milovicích, které jsou zařazené do seriálu ligy atletických družstev.

A jako tradičně si v něm skvěle vedli atleti a atletky SK Nové Měst nad Metují. Pro jejich družstva mužů i žen je chůze klíčovou v zisku bodů.

Na olomoucké desítce 15.dubna 2022 v olomouckých Smetanových sadech, závodu to počítaného do 1.ligového kola (14.5., Ústí nad Orlicí), vybojovali novoměstští chodci vynikajících 41 bodů:

Ambrož 11, Hurdálek 9, Smola 8, Šnajdr 7, Adam 4 a Němec 2 body.

Vysokou výkonnostní a bodovou úroveň Novoměstští potvrdili také na 2.kole ligové chůze (započítávané do 2.kola 29.5. v Pardubicích), když získali 40 bodů:

Hurdálek 11, Ambrož 9, Šnajdr 8, Smola 7, Adam 3 a Němec 2 body.

Mimořádným výkonem se blýskl junior Robert Hurdálek (19), který zašel 5km na silnici za 21:51 min.! Zdá se, že se Robert dokázal vypořádat s technickými problémy a pochybnostmi ještě z nedávné doby a že po sérii úspěšných reprezentačních startů (1.místo na MU družstva juniorů v Poděbradech), OR na 3000m chůze (12:39,25 min.) a nyní 21:51 min. na 5km na silnici z něho roste závodník mezinárodní úrovně!

Chodkyně SK Nové Město nad Metují ve složení Lenka Borovičková, Veronika Scholzeová a Michaela Lhotová přispěly, podle všeho, v obou kolech shodně po 28 bodech (Borovičková 1., Scholzeová 2. a Lhotová 3.místo).

Chodci a chodkyně tak opět potvrzují svoje pevné místo v základu obou ligových družstev SK Nové Město nad Metují. První „stadionové“ kolo II.ligy skupiny C se uskuteční tuto sobotu 14.5. 2022 v Ústí nad Orlicí.

David Šnajdr