Jakub Nosek
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Novoměstští na MČR

Novoměstští na MČR

Nejlepší z atletů vytrvalci Hurdálek, Křivda, Faltus a Borovičková

Stříbrný lukostřelec Chaloupský

Již jsme zmínili úspěšné vystoupení dvou našich chodeckých reprezentantů Hurdálka a Borovičkové na chodeckých MČR v hale na 5000m resp. na 20km na okruhu. Ovšem, v halové a krosové sezóně jsme šikovných „ambasadorů“ novoměstské atletiky měli více.

Na halovém MČR žactva v únoru Praze startovali Adam Velechovský (dálka) a Barbora Dohnalová (800m). Na halovém „gigantu“ dorostu a juniorů v únoru v Ostravě Barbora Ficencová (400m), Markéta Macháňová (60m, 400m).

Na MČR v přespolním běhu žactva a dorostu v březnu ve Slavkově u Brna si skvěle vedl mladší žák Martin Faltus, který doběhl na 4.místě, vteřinu od medaile. Dále srdnatě bojovali Kristián Barva, Filip Kubec, Anna Petráčková a Lucie Prokopová.

Dvě vynikající čtvrtá místa vybojovali chodkyně Lenka Borovičková při mistrovském závodě na 35km ve slovenských Dudincích a Tomáš Křivda v běhu na 10.000m v Otrokovicích. Oba šampionáty se konaly uplynulou sobotu a oba borci si vylepšili osobní rekordy až na 3:46:22 hod. resp. 30:29.77 min.

V březnu se v Plzni konalo také halové MČR v para-lukostřelbě a tam si výborně vedl Martin Chaloupský. Martin přestoupil nově od reflexního luku na kladkový a hned jím ve finále významně „potrápil“ favorita Davida Drahonínského. Nakonec přeci jenom o dva bodíky prohrál, ale i tak je stříbrná medaile cenným úspěchem a správným vykročením do nové sezóny a kladkové kariéry vůbec.

23. a 24.dubna v pražských Roztylech o mistrovské tituly bojovali naši curleři na vozíku a skočili šestí.

Sezóna 2022 už kvačí naplno. Kancelář SK dokončuje v těchto dnech soupisky obou svých atletických ligových družstev mužů a žen, stejně jako mládežnických družstev dorostu, žactva i přípravek. Poprvé jsme k soutěži přihlásili také ligové družstvo lukostřelců.

V přípravě našich členů a svěřenců budeme nadále pokračovat a jejich výsledky průběžně sledovat. Držte palce spolu s námi!

David Šnajdr