Atletická přípravka
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Bílá Černá hora letos nabídla luxusní běžkařské podmínky

Bílá Černá hora letos nabídla luxusní běžkařské podmínky

Atleti SK Nové Město nad Metují spolu s kamarády ze spřátelených oddílů TJ Jilemnice, AC Turnov a AC Mladá Boleslav mají za sebou další z vydařených kondičních soustředění na běžkách na Č.hoře v Krkonoších.

V termínu 11.-19.prosince se jich průběžně 17 sešlo na pravidelné oblíbené předvánoční akci, letos na kvalitním a dobře upraveném sněhu při najíždění běžkařských kilometrů i cizelování techniky, především bruslení a jízdy soupaž.

Z této osmidenní akce si účastníci odvážejí jak kvalitních bezmála 200km většinou volnou technikou kolem Černé hory, tak také nevšední zážitky a přátelské vazby s dětmi, které měly méně štěstí a narodily se se zrakovým handicapem. Jim Adéla, Anička, Pája, Amálka, Sára, Zuzka, Michal a Romča s Davidem pomáhali zprostředkovat běžeckou techniku.

A je to už 15 let, co se mladí atleti SK Nové Město nad Metují spolu se svými trenéry zapojují jako traseři do výuky běhu na lyžích zrakově postižených dětí z celé republiky.

Odměnou budiž zkušenost, co všechno lze, když se chce, dále diplom jako poděkování, nebo závěrečný večer se zpěvem a kytarou.

Letos se navíc mimořádně vyvedlo počasí, sněhové podmínky nad mořem mraků a lyže frčely…

David Šnajdr