Jakub Nosek
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Aktivní říjen v SK

Aktivní říjen v SK

Říjen byl skutečným finišem závodní sezóny 2021 členů Sportovního klubu; finišem se vším všudy, organizačním i závodním.

60.CENA METUJE tu je!

V sobotu 2.10. jsme uspořádali 60.ročník silničního běhu Ceny Metuje. Závod se konal po roční pauze, loni způsobené covidovou pandemií. Na startu hlavního závodu na 10km se postavilo 99 běžců a běžkyň, do rámcových závodů přípravek a žactva v parku u sokolovny vyběhlo 88 dětí. Na traťový rekord útočil Dominik Sádlo (SK Nové Město nad Metují), který nakonec rekordní tempo neudržel až do cíle, nicméně zvítězil s velkým náskokem před Davidem Plným a Pavlem Jelenem (oba BK Náchod). Kategorii žen ovládla Adéla Stránská z ISCAREXu Česká Třebová. Hlavní závod byl krajským přeborem v silničním běhu. Krajskými přeborníky se stali Dominik Sádlo a nestárnoucí Táňa Metelková (BK Náchod). Pořadatele potěšilo zejména početné zastoupení domácích závodníků v nejmladších kategoriích. Kompletní výsledky www.sportchallenge.cz.

 

JILEMNICKÁ HODINOFKA

Hned následující středu 6.října se náš Sportovní klub personálně angažoval v pořádání 34.ročníku Jilemnické hodinovky. Výsledky www.atletika.cz.

 

RUN ARCHERY Evropský pohár

V pátek 8. října už se sjížděli do Nového Města nad Metují účastníci Evropského poháru v lukostřeleckém biatlonu (Run Archery). Zahraniční účast výrazně omezila proticovidová přeshraniční opatření, a tak dorazili závodníci a činovníci „pouze“ z pěti zemí Francie, Německa, Estonska, ČR a Turecka. V sobotu a v neděli pak na tratích 1000m a 400m s penaltovými okruhy 150m resp. 60m při distančních, nebo sprinterských závodech jednotlivců, ale i družstev a štafet bojovaly čtyři desítky reprezentantů; v hodnocení národů si nejlépe vedla Francie, před ČR, Estonskem a Německem. Pořadatelé spolu s Evropskou lukostřeleckou federací WAE doufají, že příští rok už bude situace opět „normální“ a že se podaří pro EP v této mladé disciplíně získat týmy z Ruska, Slovenska, Nizozemí, V.Británie, ale třeba také z Izraele nebo z Turecka. Kompeletní výsledky na www.worldarcheryeurope.org

Poděkování, pohoštění, představení, plánování…

Na pátek 15.října, podvečer, jsme do areálu a kavárny pozvali aktivní členy SK, závodníky/ závodnice všech kategorií, činovníky, rozhodčí, jakož i obětavé pomocníky z průběhu celé sezóny, abychom jim především poděkovali, ale abychom se také navzájem potkali, pozdravili, představili, sezónu zhodnotili a již také nastínili plány do budoucna. Je toho fakt hodně, co se za celý rok v SK a pod kuratelou klubu koná v atletice, para-sportech (v atletice, curlingu, lukostřelbě, rugby), v lukostřelbě, volejbale a kondičním cvičení a ještě více plánujeme v nejbližší budoucnosti.

Grilovaný plátek, opečený špekáček, pivo, víno, limo a další občerstvení si dalo více než 60 účastníků.

 

KP v přespolním běhu

Druhý den, v sobotu 16.října, se „Podél plotu“ areálu SK konal krajský přebor v přespolním běhu všech kategorií. Závod se běžel na stále oblíbenějším tréninkovém i závodním 1000m okruhu po obvodu areálu SK, který je mj. tratí Evropského poháru v lukatlonu. Výsledky www.atletika.cz.

 

 

 

KP v chůzi

V neděli 17.října následoval Krajský přebor v závodní chůzi všech kategorií na dráze. Závod se konal v rámci 11.ročníku „Novoměstské procházky“ přeloženého z letních měsíců. Výsledky na www.atletika.cz.

63. Hronov - Náchod

A aby toho nebylo málo, v sobotu 23.října se činovníci SK zapojili do pořadatelství 63.ročníku kultovního závodu Hronov – Náchod s rámcovými závody pro žákovské kategorie „Od radnice k radnici“ na náchodském náměstí. Tohoto regionálního svátku silničního běhu se zúčastnilo 405 běžců a běžkyň v hlavním závodě na 8.850m a 140 dětí v mládežnických závodech.

Na silnici z Hronova do Náchoda se uzavřel 4.ročník Primátor Cupu, seriálu šesti regionálních běhů mimo dráhu; vyhlášení celkových výsledků se uskuteční 5.láskopadu v podvečer v náchodském pivovaru. Výsledky: www.sportchallenge.cz

 

Do konce roku nás v SK čeká valná hromada, granty a dotace, a sisyfovská práce na tvorbě kalendáře akcí, které budeme pořádat, kterých bychom se chtěli, nebo potřebovali zúčastnit, jak na ně připravit svěřence a jak to celé poplatit…

Výhledově chceme nejen do závodění, nýbrž i do pořádání a rozhodování závodů a turnajů zapojit ještě více našich členů, nadšenců a příznivců nejen atletiky. Jako vlastníci rozsáhlého, dobře udržovaného, multisportovního a bezbariérového areálu s mnohaletou tradicí a plejádou úspěchů máme svým způsobem i určitou odpovědnost za rozvoj sportu a pohybových návyků široko daleko.

David Šnajdr