Pavel Brýdl, Kamil Krunka a Miroslav Holub - Cena Metuje 2010
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Letošní atletickou ligovou sezónu jsme uzavřeli pádem

Muži sestoupili, ženy nepostoupily. Ve II.lize dostanou více příležitostí mladší ročníky

Muži sestoupili, ženy nepostoupily. Ve II.lize dostanou více příležitostí mladší ročníky.

Prolínací soutěž o 1.ligu, sobota 4.září 2021, České Budějovice.

Do baráže o udržení v 1.lize jsme vyslali družstvo mužů, družstvo žen jsme naopak vyslali bojovat o postup do 1.ligy. Obě družstva si po zásluze „vybojovala“ 2.ligu.

V základní tříkolové skupině se naši muži ocitli na samém chvostě skupiny B, když největší bolístkou družstva byla účast závodníků na jednotlivých kolech.

Družstvo žen základní skupinu 2.ligy s přehledem opanovalo, což bylo příjemným překvapením. Nicméně, s počtem závodnic, který pak už v Budějicích na postup do 1.ligy nestačil.

Chlapi tedy v baráži skončili poslední, osmí; holky sedmé z deseti týmů.

Obě družstva táhli víceméně obětaví jednotlivci: Tuláček, Janouch D., tradičně chodci (Šnajdr, Hurdálek, Ambrož), hostující Čapek; mezi holkami Nedvědová, Prudičová, Borovičková, Scholzeová, Macháňová, Ficencová, Dohnalová, Kynčlová, Janatová…

Minimálně v příští sezóně tak budou obě naše ligová družstva společně ve 2.lize skupiny „C“. Bude to logisticky jednodušší (jednotné datum, místo, společná doprava i vedení družstev), a tak doufáme, že se opět vytvoří parta, která se bude vzájemně podporovat, která se bude na závody těšit (i připravovat ve smyslu vyladění, odpočinku, výběru disciplín), že se posílí hrdý „klubismus“ a že do družstev začnou už od příštího roku dorůstat věkem i výkonností odchovanci domácí mládežnické atletiky.

Příslibem jsou výkony našich dětských družstev v krajských soutěžích, postavení některých jedinců v republikových tabulkách žactva (Ficencová, Dohnalová, Janouch, Velechovský, Hájek…), zájem dětí ze širokého okolí o atletiku u nás; klíčová bude ochota na sobě pracovat pravidelně a dlouhodobě.

Také v bohaté historii klubu rozhodně máme na co navazovat. Družstva mužů i žen nás možná déle než čtvrtstoletí bez přerušení reprezentovala v prvních ligách. Holky dokonce dva roky v extralize, kluci po třikrát v baráži o postup do extraligy.

Máme trenérský i organizační potenciál, máme moderní a všestranně vybavený areál jak pro trénink, tak také pro pořádání žákovských i vrcholných soutěží.

Tudíž, vzhůru do II.ligy a zábavné práce s omladinou za dalším rozkvětem novoměstské atletiky!

 

David Šnajdr