Velká cena Nového Města nad Metují 2015

Oddílový ligový zpravodaj 2021/ č.1

Ahoyte, závodníci a závodnice SK a naši hostující přátelé,

vítám vás jménem sekretariátu SK v další sezóně, která je, bohužel, podobně jako ta loňská poznamenaná pandemií Covid-19 a opatřeními proti jejímu šíření.

Nezbývá než doufat a všemožně se vynasnažit, aby se situace rychle a trvale zlepšila a my mohli trénovat a závodit dle libosti a dle schváleného kalendáře.

V letošním roce muži SK NMMET startují v 1.lize sk.B. Ženy SK NMMET ve 2.lize sk.C.

Protože má řada z vás, našich členů, kromě atletiky ještě jiné sportovní zájmy a povinnosti, nejčastěji v běžeckém lyžování, posíláme tento zpravodaj se zatím platnými termíny a místem konání co nejdříve, abyste si všichni mohli sezónu vhodně rozplánovat.

Stojíme o účast co největšího vašeho počtu z vás, jednak, samozřejmě, z důvodu dobré a početné reprezentace klubu, zisku potřebného počtu bodů, ale také pro dobrou partu.

Společná ligová kola chůze začínají letos až 9.května na okruhu v Milovicích (II.liga 5km, I.liga 10km), pokračují 5.6. v Rumburku na stadionu obě skupiny 10.000m, pak u nás v „Nowáczi“ 18.7. na dráze II.liga 5.000m, I.liga 10.000m a čtvrté kolo se jde 7.8. v Brně opět na stadionu a opět obě skupiny 10.000m.

Chůze je pro nás už 30 let z hlediska ligových bodů naprosto klíčovou disciplínou, která dosud dokázala z velké části nahrazovat i případný výpadek bodů v samotných ligových kolech na stadionu. Kdo proto máte v současnosti i minulosti zkušenosti s chůzí, nebraňte se byť jen „zkusmo“ startu pro ligové body.

Níže v tabulce ligová kola pro jednotlivé skupiny 2021 a střídající se disciplíny:

I.liga M sk.B II.liga Ž sk.C

22.5. Liberec (5.000) 23.5. Jičín (5.000, 4x100)

12.6. Stará Boleslav (3.000) 12.6. Ústí nad Orlicí (3.000, 4x400)

3.7. Mladá Boleslav (10.000) 4.7. Čáslav (3000 př., 4x100)

21.8. Nové Město nad Metují (3.000 př.) 22.8. Pardubice (5.000, 4x400)

4.9. Případná baráž o udržení v I.lize 4.9. Případná baráž o postup do I.ligy

Letos družstva neposílíme hostujícími závodníky, ni závodnicemi z Polska, a budeme se spoléhat na vlastní (český) potenciál. Obě soupisky čítající každá přes 30 jmen naznačují, že by se muži mohli v I.lize udržet a to bude náš hlavní letošní cíl. Děvčata by to měla mít ve druhé lize snazší; dokáží se v ní prosadit i mladší ročníky, je to přeci jenom o poznání jiná soutěž než liga první. Proto bychom měli bojovat o čelní místa, možná o baráž a návrat zpátky do I.ligy. Kdo z děvčat byť jen trochu váháte, zda byste na to ještě „měla“, schválně, proklikejte si některé výsledky z posledních let, abyste viděla, kolik doslova stačí na body

např. na 400m, na překážkách (100 i 400), v bězích; v chůzi byla loni čtyři (předloni pět) našich děvčat jedinými účastnicemi ve své ligové skupině!!!

Rozhodující bývají v samotném závěru kol štafety. Účast v nich jednak přináší body, jednak svědčí o jistém klubismu a sounáležitosti k družstvu, už jenom tím, že na sebe počkáme až do samého závěru závodu.

Sumasumárum, základem úspěchu celého družstva je početná účast a vzájemné povzbuzování!

SK nabízí dovybavení závodními dresy, kdo budete potřebovat, dále proplacení cestovného na ligu při aspoň elementárním vytížení aut, každý účastník obdrží 100,- Kč stravného a letos se opět vracíme k odměně 100,- Kč za bod v individuálních disciplínách (štafety budeme dělit čtyřmi).

Svůj plán startovat v příslušném ligovém kole, v jakých disciplínách, případně jak se budete na závod dopravovat, dejte, pls, vždy nejpozději do středy večer před závodem vědět mailem nebo telefonicky na vedoucí družstev: Libor ŠNAJDR (muži), libor@sportklub.cz, 602117121 David ŠNAJDR (muži, ženy), snajdrcpv@volny.cz, 724080831

A s kým že se to letos družstva utkají?

I.liga mužů, skupina B: Liberec, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Ústí nad Labem, Kolín, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou a Nové Město nad Metují

II.liga žen, skupina C: Aktis Praha, Kotlářka Praha, Chrudim, AC Pardubice, Hvězda Pardubice, Jičín, Nové Město na Moravě, Čáslav a Nové Město nad Metují

Cíle jsme si sice stanovili, nicméně nebudeme sezónu nijak „hrotit“. Jedná se v každém případě „jen“ o sport a my se sportem chceme především bavit.

Sezóna bude nabitá nejen závodnicky, nýbrž i pořadatelsky, a tak uvítáme každého, kdo by zrovna nechtěl, nebo nemohl závodit, aby se přidal k partě rozhodčích a pořadatelů (vera.snajdrova@centrum.cz). Termíny závodů, které budeme pořádat, vyvěsíme co nevidět na www.sportklub.cz. Pro případné změny v termínech závodů např. v důsledku vládních opatření sledujte www.atletika.cz, www.sportklub.cz, nebo mi napište.

Přeji všem atletům a atletkám nejen z našich ligových soupisek pevné zdraví, psychickou

i fyzickou odolnost (imunitu!) a těším se na setkávání na stadionech, silnici, krosech…

vedoucí družstva žen

náměstek vedoucího družstva mužů