Velká cena Nového Města nad Metují 2015

Jaká bude sezóna 2021?

Divná (pestrá) stejně jako ta loňská?

Jaká bude sezóna 2021?

Už teď je jasné, že i letošní sezóna bude divná. V podstatě se nerozběhla halová sezóna a nejistá je i sezóna hlavní. Nikdo dnes neřekne, zda se můžeme spolehnout na připravovaný kalendář a formát soutěží. Nicméně, připraveni být musíme.

A tak jsme do ligových soutěží přihlásili družstvo mužů (I.liga, sk.B) a družstvo žen (II.liga, sk.C); do krajských přeborů nasazujeme všechna družstva od přípravek chlapců i děvčat, přes mladší žáky a žákyně, starší žactvo, až po samostatné družstvo juniorek s podporou dorostenek a některých žákyň. Družstvo starších žáků např. doplníme posilami ze spřáteleného oddílu TJ Jilemnice.

V loňském roce se naše přípravky a obě družstva mladšího žactva probojovala na bronzové stupně vítězů v rámci kraje. Narostla nám „masa“ atletického potěru. A uspořádali jsme na 14 výhradně atletických podniků! A to i přesto, že sezóna byla zkrácená a že se některé závody zrušily! Tréninky chvíli byly, a pak nebyly. Přesto se nám podařilo postoupit ze třetí do druhé kategorie Sportovních středisek Českého atletického svazu. Což je povzbuzením společné práce s atletickou základnou. Na druhou stranu nám některé vyzrálé opory ligových družstev a mistrovských závodů odešly za studiemi… Inu, takový je život „venkovského“ klubu a nezbývá, než si další generaci a nové špičkové jedince vychovat!

Pro nadcházející rok se ucházíme o pořadatelství celé řady atletických soutěží, od oddílových a školních, přes krajské přebory až po ligové závody a vrcholnou mezinárodní Velkou cenu Nového Města nad Metují. Na potvrzení krajské termínovky teprve čekáme a kompletní kalendář akcí pořádaných v našem areálu zde pak obratem zveřejníme.

Už teď víme, že zase budeme potřebovat pomoc zkušených a školených rozhodčí ze širokého okolí. Že i nová sezóna bude výzvou jak pro závodníky, tak také trenéry a pořadatele. A že tuto výzvu společně nejen zvládneme, nýbrž že se na ni těšíme!

Buďme všichni pozitivně negativní!  A hurá ven do přírody! V tom máme my, venkovské kluby, přeci jenom jistou výhodu! J