Velká cena Nového Města nad Metují 2015
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Jaká bude sezóna 2021?

Divná (pestrá) stejně jako ta loňská?

 

Jaká bude sezóna 2021?

Už teď je jasné, že i letošní sezóna bude divná. V podstatě se nerozběhla halová sezóna a nejistá je i sezóna hlavní. Nikdo dnes neřekne, zda se můžeme spolehnout na připravovaný kalendář a formát soutěží. Nicméně, připraveni být musíme.

A tak jsme do ligových soutěží přihlásili družstvo mužů (I.liga, sk.B) a družstvo žen (II.liga, sk.C); do krajských přeborů nasazujeme všechna družstva od přípravek chlapců i děvčat, přes mladší žáky a žákyně, starší žactvo, až po samostatné družstvo juniorek s podporou dorostenek a některých žákyň. Družstvo starších žáků např. doplníme posilami ze spřáteleného oddílu TJ Jilemnice.

V loňském roce se naše přípravky a obě družstva mladšího žactva probojovala na bronzové stupně vítězů v rámci kraje. Narostla nám „masa“ atletického potěru. A uspořádali jsme na 14 výhradně atletických podniků! A to i přesto, že sezóna byla zkrácená a že se některé závody zrušily! Tréninky chvíli byly, a pak nebyly. Přesto se nám podařilo postoupit ze třetí do druhé kategorie Sportovních středisek Českého atletického svazu. Což je povzbuzením společné práce s atletickou základnou. Na druhou stranu nám některé vyzrálé opory ligových družstev a mistrovských závodů odešly za studiemi… Inu, takový je život „venkovského“ klubu a nezbývá, než si další generaci a nové špičkové jedince vychovat!

Pro nadcházející rok se ucházíme o pořadatelství celé řady atletických soutěží, od oddílových a školních, přes krajské přebory až po ligové závody a vrcholnou mezinárodní Velkou cenu Nového Města nad Metují. Na potvrzení krajské termínovky teprve čekáme a kompletní kalendář akcí pořádaných v našem areálu zde pak obratem zveřejníme.

Už teď víme, že zase budeme potřebovat pomoc zkušených a školených rozhodčí ze širokého okolí. Že i nová sezóna bude výzvou jak pro závodníky, tak také trenéry a pořadatele. A že tuto výzvu společně nejen zvládneme, nýbrž že se na ni těšíme!

Buďme všichni pozitivně negativní!  A hurá ven do přírody! V tom máme my, venkovské kluby, přeci jenom jistou výhodu! J

David Šnajdr