Poděkování rozhodčím a pořadatelům; v horku i dešti...

Letošní (nejen) atletická sezóna musela být zhuštěna do výhradně letních měsíců, kdy se více než dosud překrývaly závody, které bylo na jedné straně potřeba uspořádat a organizačně/ personálně zajistit, a současně obsadit závodnicky a trenérsky. Termíny se často na poslední chvíli měnily. Ekonomická situace, zvláště v neziskovém sektoru, naší spolkové činnosti vůbec nepomáhala. Tři z našich tradičních a největších „projektů“ (Světový pohár a paralympijskou kvalifikaci v lukostřelbě, Velkou cenu NMMET v atletice a nakonec i 60.ročník Ceny Metuje) jsme museli zrušit.

Přesto jsme na našem stadionu stihli uspořádat 13 atletických a 8 lukostřeleckých závodů a na zabezpečení některých z nich, co se týče počtu pořadatelů a kvalifikace rozhodčích, jsme oslovili spřátelené oddíly v Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci nad Nisou, Liberci nebo Trutnově. Podařilo se sestavit tým zhruba 50 zkušených a kvalifikovaných „matadorů“ a společně jsme to zvládli. Někteří z Novoměstských pak pomohli recipročně zase třeba v Hradci Králové, Trutnově a Jablonci.

Našemu týmu pořadatelů a rozhodčích proto patří velký dík! Pokusili jsme se poděkování zformulovat do dopisu a každému jednotlivě doručit:

Datum: 6. 10. 2020 21:15:35 Předmět: Poděkování rozhodčím

Vážení sportovní přátelé, Máme za sebou již téměř celou letošní sezonu a já vám chci touto cestou jménem Sportovního klubu poděkovat za skvělou spolupráci při zajišťování dlouhé řady závodů, které jsme na našem stadionu pořádali. Letošní sezona je velmi zvláštní a to z pohledu nejen sportovního, ale i celospolečenského a globálního a musím se přiznat, že jsme na jejím (posunutém) začátku měli i obavy, zda budeme schopni závody v dostatečné kvalitě uspořádat. Byla nepředvídatelná zdravotní situace a obavy z ní, vládní omezení činnosti a finanční komplikace, nevyzpytatelná celospolečenská nálada, zásadně se měnily termíny závodů. V našem SK došlo na konci loňského roku k personálním změnám, zevrubně jsme rekonstruovali nejprve přírodní travnatou plochu a v posledních týdnech i "umělku". A přesto mohu s uspokojením říci, že se všechny naše akce vydařily! Píši "naše" (SK) akce, ale jsou to akce, které jsou i vašimi úspěchy, protože bez pomoci vás, rozhodčích, technické čety a dalších pomocníků bychom je uspořádat nedokázali. Dokonce mám takový osobní pocit, jakoby nás vnější složité podmínky dokonce sblížily. Nám ze Sportovního klubu se s vámi výborně spolupracovalo a věřím, že budete i vy rádi pokračovat ve spolupráci s námi i v příštích letech. Buďte všichni zdrávi a těším se opět na "rozhodčovskou" komunikaci a setkávání. Věra Šnajdrová

Někteří z vás na dopis odpověděli:

Ahoj Věrko, ahoj Libore,

děkuji za pěkný mail a za Vaše poděkování.

Ve srovnání s jinými osobami byla moje pomoc jistě malá, ale vždycky jsem pomohla moc ráda - a pokud mi v příštím roce dovolí zdraví i vhodné termíny, ráda zase svou troškou přispěji ke zdaru vašich akcí!

Bylo mi potěšením se zúčastnit a budu se těšit na další závody v nové sezoně. Mějte se moc hezky a buďte hlavně zdraví! Zdravím i oba kluky s rodinami! :-)

S pozdravem a přáním pěkného dne Radka P. :-)

Ahoj Věro,

děkujeme za krásný mail, i my jsme rádi, že můžeme občas pomoct a být přítomni hezkým akcím.

Snad bude 2021 přívětivější ke sportu.

A jinak ještě přejeme krásný dnešní sváteční den.

Hodně zdraví, Lenka a Ivan

Zdravím Věro, děkujeme za váš email, který nás velmi potěšil. To, že k vám rádi jezdíme,je vaše zásluha v pořádání a organizaci každého závodu. V mnoha věcech se máme od vás co učit. Nejvíce přátelskou atmosféru mezi rozhodčími.

S pozdravem Bořek Všetečka

Ahoj Věru,

já děkuji za super přijetí do party rozhodčích a těším se na další, doufám, že už NECOVIDOVOU sezónu. 😊

Hanka

Zdravím Věrko,

vyřiď těm Vašim 3 rozhodčím, že ještě jednou děkujeme za pomoc při závodech (MČR22). Hlavně p.Kubcovi, protože mně „zachránil“ s měřením a vážením náčiní. Zvládnul to opravdu perfektně.

Věrko,prosím, vyřiď Aleně, že si u mne nechala kartičku. Snad ji budu moci brzy vrátit. Uvidíme, co nás v budoucnu čeká. Zda budou nějaké závody. U nás se jedná o halové závody.

Uvidíme, jak dlouho bude covid řádit. Jakmile se bude zase závodit, tak se ozvu.

Hezký zbytek víkendu.

Božena