Lída Vlčková
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Nejlepší atleti Královéhradeckého kraje 2019

SK hostil nejlepší atlety Královéhradeckého kraje 2019…

… byli v pátek 10.ledna 2020 oceněni na slavnostním vyhlášení v restauračním zařízení Pyramida v Novém Městě nad Metují. Z pověření Krajského atletického svazu Královéhradeckého kraje se akce ujal Sportovní klub Nové Město nad Metují.

Stejně jako v mnoha předchozích ročnících pořádaných naším SK se i letos podařilo slavnostní setkání v přátelské atmosféře, kam se atleti a atletky napříč disciplínami a věkovými kategoriemi dostaví v šatech resp. oblecích v doprovodu svých trenérů, rodinných příslušníků a nejbližších přátel. Podvečer moderovala Lucie Peterková, hudební doprovod zajistila folková kapela Fukanec.

KAS KHK tradičně oceňuje členy oddílů v Královéhradeckém kraji, kteří získali medaili na MČR, případně se prosadili na vrcholných mezinárodních akcích. V roce 2019 za náš kraj na MČR uspělo 18 atletů a atletek ze sedmi oddílů s celkovým ziskem 29 medailí (7-8-14).

Suverénně nejúspěšnějším byl tentokrát TJ Sokol Hradec Králové se 14 medailemi, na 2.místě TJ Sokol Nová Paka (5) a třetí SK Nové Město nad Metují se čtyřmi „plackami“. Po třech mistrovských medailích získali Vít Müller, Lukáš Hodboď, Michal Desenský a Jessica Nechanická. Na mezinárodním poli si tentokrát nejlépe vedli V. Müller v semifinále MS na 400 m překážek, L. Hodboď, třetí na Světové univerziádě na 800m a Pavla Matyášová Schorná, která doběhla 11. Na MS v běhu do vrchu.

Ceny předávali krajští činovníci a politici: Rudolf Cogan, radní KHK, Jana Berkovcová, zastupitelka KHK a členka výboru pro sport KHK, Petr Hable, starosta Nového Města nad Metují, Libor Šnajdr, předseda krajského sdružení ČUS, předseda KAS KHK a ředitel SK, dále Hana Kopecká, předsedkyně oblastního sdružení ČUS v Náchodě a místopředsedkyně krajského sdružení ČUS, Lucie Balášová, místopředsedkyně krajského sdružení ČUS a Jiří Pekař, předseda Všesportovního kolegia KHK.

Hostem podvečera byl paralympionik Aleš Kisý, člen SK Nové Město nad Metují, čerstvý Mistr světa ve vrhu koulí. Při krátké besedě s ním vyplynulo mj, že ač je několikanásobným medailistou z MS/ ME a účastník čtyř paralympiád v para-atletice (vrh koulí, oštěp), není členem Českého atletického svazu.

V příloze podrobnější statistika vyhlášených...

David Šnajdr


Vyhlášení Nejlepších atletů a atletek Královéhradeckého kraje 2019
                         
bez pořadí                          
                           
Vít MÜLLER   TJ Sokol Hradec Králové   23 let trenér Jiří Kmínek   hostuje v extralize za TJ Dukla Praha          
      5. místo ME družstev, Superliga   400 m př.   OR 46,56 400 m        
      7. místo semifinále MS   400 m př.   OR 49,36 400 m př.        
      8. místo Světová univerziáda   400 m př.                
      5. místo Světová univerziáda   4 x 400 m                
      1. místo MČR v hale   4 x 200 m                
      1. místo MČR   400 m př.                
      1. místo MČR   4 x 400 m                
                           
Lukáš HODBOĎ   TJ Sokol Hradec Králové   23 let trenér Josef Vedra   hostuje v extralize za TJ Dukla Praha          
      3. místo Světová univerziáda   800 m   OR 47,11 400 m        
      5. místo Světová univerziáda   4 x 400 m   OR 1:46,50 800 m        
      8. ME družstev, Superliga   800 m                
      1. místo MČR v hale   4 x 200 m                
      1. místo MČR   4 x 400 m                
      3. místo MČR   400 m                
                           
Michal DESENSKÝ   TJ Sokol Hradec Králové   26 let trenér Petr Habásko   hostuje v extralize za PSK Olymp Praha          
      1. místo MČR v hale   4 x 200 m   OR 46,39 400 m        
      1. místo MČR   4 x 400 m   OR 21,21 200 m        
      3. místo MČR   400 m                
                           
Filip BLATNÍK   TJ Sokol Hradec Králové   19 let trenér Jaroslav Nohejl              
      1. místo MČR v hale   4 x 200 m   OR 7,16 60 m        
      1. místo MČR   4 x 400 m   OR 11,15 100 m        
              OR 22,34 200 m        
                           
                           
                           
Marek BAHNÍK   TJ Sokol Hradec Králové   20 let trenér Svatoslav Ton   hostuje v extralize za SKP Hvězda Pardubice          
      1. místo MČR v hale   výška   OR 220 výška        
      3. místo MČR "22"   výška                
      3. místo MČR   výška                
      8. místo ME "22"   výška                
                           
Jakub BĚLÍK   TJ Sokol Hradec Králové   17 let trenér Vítězslav Perun              
      1. místo MČR v hale   výška   OR 205 výška        
      1. místo MČR   výška                
      2. místo MU   výška                
                           
Vojtěch KLOUD   TJ Sokol Hradec Králové   17 let trenér Vítězslav Perun              
      3. místo MČR v hale   tyč   OR 463 tyč        
      1. místo MČR   tyč   OR 6432 desetiboj        
      3. místo MČR   desetiboj   OR 190 výška        
      3. místo MU   tyč                
                           
Lukáš KVAPIL   TJ Sokol Jaroměř   15 let trenér Jiří Pour              
      1. místo MČR v hale   60 m   OR 7,20 60 m        
      2. místo EKAG   60 m   OR 11,51 100 m        
              OR 17,17 150 m        
                           
David VRBATA   TJ Sokol Nová Paka   18 let trenér Petr Jeřábek              
      1. místo MČR v hale   60 m př.   OR 7,81 60 m př.        
      2. místo MČR   110 m př.   OR 6,98 60 m př.        
      4. místo MU   110 m př.   OR 10,98 100 m        
              OR 14,20 110 m př.        
                           
                           
                           
                           
                           
                           
Jessica NECHANICKÁ   TJ Sokol Nová Paka   15 let trenérka Martina Blažková              
      2. místo MČR v hale   koule   OR 5013 sedmiboj        
      2. místo MČR   200 m př.   OR 41,69 300 m        
      2. místo MČR   sedmiboj   OR 45,52 300 m př.        
      4. místo MU   300 m př.   OR 29,58 200 m př.        
              OR 41,93 oštěp        
              OR 12,19 koule        
              OR 2:16,60 800 m        
                           
Dominik SÁDLO   SK Nové Město nad Metují   24 let trenér Miroslav Duch              
      2. místo MČR   10.000 m   OR 4:01,36 1500 m        
      3. místo MČR   10 km   OR 8:38,61 3000 m        
              OR 14:41,61 5000 m        
              OR 31:21,07 10.000 m        
              OR 31:13 10 km        
                           
Adéla SÁDLOVÁ   SK Nové Město nad Metují   18 let trenér Aleš Žďárský              
      2. místo MČR   800 m   OR 57,00 400 m        
      1. místo MU   800 m   OR 2:08,89 800 m        
                           
Kamil KRUNKA   SK Nové Město nad Metují   33 let bez trenéra              
      3. místo MČR   10.000 m   OR 3:53,55 1500 m        
              OR 8:22,16 3000 m        
              OR 14:53,59 5000 m        
              OR 31:25,34 10.000 m        
              OR 1:08:40 půlmaraton        
                           
Robert HURDÁLEK   TJ Lokomotiva Trutnov   16 let trenér David Šnajdr              
      3. místo MČR   5000 m chůze   OR 14:14,94 3000 m chůze        
              OR 24:32,00 5000 m chůze        
Matěj PITÁK   Spartak Vrchlabí   12 let trenér Ivo Piták              
      3. místo MČR   3000 m chůze   OR 16:23,74 3000 m chůze        
                           
Pavla SCHORNÁ   TJ Maratonstav Úpice   39 let trenér Luboš Schorný              
  MATYÁŠOVÁ   2. místo MČR   běh do vrchu                
      11. místo MS   běh do vrchu                
      5. místo SP   běh do vrchu                
                           
Petr PECHEK   TJ Maratonstav Úpice   36 let trenér Jan Kervitzer              
      3. místo MČR   maraton   OR 8:33,57 3000 m        
      3. místo MČR   půlmaraton   OR 14:57,35 5000 m        
              OR 31:06,00 10.000 m        
              OR 1:06:33 půlmaraton        
              OR 2:18:28 maraton        
                           
Štěpánka POHLOVÁ   TJ Sokol Hradec Králové   32 let trenér Tomáš Hlavenka              
  KUČEROVÁ   3. místo MČR   20 km chůze   OR 1:56:30 20 km chůze        
              OR 15:07,39 3000 m chůze        
              OR 26:04,00 5000 m chůze        

				
Přehled medailistů KAS KHK v roce 2019
                 
                   
HALA                  
muži 4x200 1 Desenský M., Hodboď L., Müller V., Blatník F. TJ Sokol HK 1:26.17        
muži výška 1 Marek Bahník TJ Sokol HK 2.20        
dorostenci výška 1 Jakub Bělík TJ Sokol HK 1.95        
muži 400m 3 Michal Desenský TJ Sokol HK 46.95        
dorostenci tyč 3 Vojtěch Kloud TJ Sokol HK 4.38        
žáci 60m 1 Lukáš Kvapil TJ Sokol Jaroměř 7.20        
junioři 60př 1 David Vrbata TJ SOKOL Nová Paka 7.81        
žákyně koule 3kg 2 Jessica Nechanická TJ SOKOL Nová Paka 11.89        
                   
DRÁHA                  
muži 10000m 2 Dominik Sádlo SK Nové Město nad Metují 31:21.07        
juniorky 800m 2 Adéla Sádlová SK Nové Město nad Metují 2:12:20        
muži 10000m 3 Kamil Krunka SK Nové Město nad Metují 31:28.37        
dorostenci 5000m chůze 3 Robert Hurdálek TJ Lokomotiva Trutnov 26:11.44        
dorostenci výška 1 Jakub Bělík TJ Sokol HK 2.02        
dorostenci tyč 1 Vojtěch Kloud TJ Sokol HK 4.63        
muži 400př 1 Vít Müller TJ Sokol HK 49.59        
muži 4x400 1 Desenský M., Blatník F., Hodboď L., Müller V. TJ Sokol HK 3:13.11        
dorostenci 7boj 3 Vojtěch Kloud TJ Sokol HK 6432        
muži do 23 výška 3 Marek Bahník TJ Sokol HK 2.04        
muži 400m 3 Lukáš Hodboď TJ Sokol HK 47.61        
muži výška 3 Marek Bahník TJ Sokol HK 2.17        
žákyně 7boj 2 Jessica Nechanická TJ SOKOL Nová Paka 5013        
junioři 110př 2 David Vrbata TJ SOKOL Nová Paka 14.21        
žákyně 200př 2 Jessica Nechanická TJ SOKOL Nová Paka 29.61        
žáci 3000m chůze 3 Matěj Piták Sp. Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE 16:23,74        
                   
MIMO DRÁHU                  
muži 10km 3 Dominik Sádlo SK Nové Město nad Metují 31:13        
ženy běh do vrchu 2 Pavla Schorná Matyášová TJ Maratonstav Úpice          
můži půlmaraton 3 Petr Pechek TJ Maratonstav Úpice 1:08:44        
můži maraton 3 Petr Pechek TJ Maratonstav Úpice 2:22:21        
ženy 20km chůze 3 Pohlová Kučerová Štěpánka TJ Sokol HK 1:56:30        
                   
  hala   dráha   mimo dráhu   celkem    
TJ Sokol Hradec Králové 3 5 4 8   1 7 14  
              0    
  2   4   1   7    
SK Nové Město nad Metují   0   3   1 0 4  
      2       2    
      1   1   2    
TJ Lokomotiva Trutnov   0   1   0 0 1  
              0    
      1       1    
TJ Maratonstav Úpice   0   0   3 0 3  
          1   1    
          2   2    
TJ Sokol Jaroměř   1   0   0 0 1  
  1           1    
              0    
TJ Sokol Nová Paka   2   3   0 0 5  
  1   3       4    
  1           1    
TJ Spartak Vrchlabí   0   1   0 0 1  
              0    
      1       1    
Královéhradecký kraj 3 8 4 16 0 5 7 29  
  2   5   1   8    
  3   7   4   14    
                   
            OR 53:46 10 km chůze