Jaroslav Šmída - správce areálu
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Dvě čtvrtá místa sourozenců Sádlových na MČR v Brně. Ve hře i trio Krunka, Hájek, Kudrnáč!

Černá a bílá, noc a den. I tak by se daly charakterizovat dva dny na českém mistrovství dospělých v Brně.

Řeč je především o počasí. První den šampionátu bylo umorné, tropické vedro. Sobotní program ovlivnila prudká změna počasí, silné lijáky a poryvy větru.

V pátečním programu se představili půlkaři. Adéla Sádlová zvládla výtečně rozběh a postoupila přímo do finále ze druhé pozice, když si opět "udělila" výkon pod hranici 2:10 (2:09,77). Vojta Hájek si s tropy tak dobře neporadil a v rozběhu skončil 7. v čase 1:59,62.

Sobotní vystoupení našich zahájil Vojta Kudrnáč. V rozběhu na 200m předvedl čas 22,49, což stačilo na 6. místo bez postupové naděje. Dvoustovka byla velmi kvalitní a na postup bylo třeba běžet pod hranici 22,00.

Ve finále 800m se představila jako nejmladší závodnice naše Adéla Sádlová, která si na trati závodu počínala velmi statečně a do cíle doběhla na skvělém 4. místě za trojicí našich nejlepších půlkařek Maki, Hluchá, Mezulianiková. Všechny tři mají osobní rekordy hluboko pod 2:05 a naše půlkařka se s nimi držela velmi statečně až do cíle. Závod byl rozběhnut velmi zvolna za 67,13 na první čtvrtce. Dalo se čekat zrychlení a nástup favoritek. Adéla si v koncove poradila nejen s dvojicí běžkyň ze Slávie Praha (Šimková, Matějková) ale i s jednou z největších favoritek Hálovou, která má letošní maximum 2:05,07! Časy nejlepší čtveřice naznačují, co se dělo ve druhé polovině závodu - - 2:08,41; 2:08,84;2:09,10;2:10,19.

Na trati 5000m mužů jsme měli hned dva borce. Dominik Sádlo obhajoval bronz z MČR 2018 a Kamil Krunka 8. místo. Oba se na trati vydali ze všech sil. Dominik od druhé poloviny závodu ve skupině s pozdějším mistrem Frišem a stříbrným Jiřím Homoláčem. V posledních 300m však neodolola drtivé koncove Romana Budila z Písku a doběhl do cíle čtvrtý v novém osobním rekordu 14:41,61. Kamil lehce limitován bolavou patou se statečně popadl se soupeři ve druhé pětce startovního pole a do cíle doběhl na 9. místě 15:19,18.