Jaroslav Šmída - správce areálu

Mezinárodní soustředění lukostřelců

Novoměstští lukostřelci si na soustředění pozvali kanadského reprezentačního trenéra

Mezinárodní soustředění lukostřelců

O tom, že novoměstští paralympijští lukostřelci berou přípravu vážně, svědčí mezinárodní tréninkové soustředění, které si uspořádají od 16. do 26. května 2019 v Novém Městě nad Metují pod vedením dlouholetého kanadského reprezentačního trenéra Vladimíra Kopeckého a za účasti špičkového slovenského reprezentanta Marcela Pavlíka.

Soustředění by se měli zúčastnit čtyři čeští reprezentanti v čele s Lenkou Kuncovou (kladkový luk) a Martinem Chaloupským (reflexní luk), M. Pavlík (kladkový luk) a oba trenéři české paralympijské reprezentace Jan Procházka a Filip Reitmeier. Součástí soustředění bude také 1.kolo ČP ve dnech 18.-19.5.

Vladimír Kopecký, původem ze Slovenska, žije již mnoho let v Kanadě, kde se propracoval až na pozice reprezentačních trenérů olympijské, jakož i paralympijské reprezentace. V této pozici se také opakovaně účastnil vrcholných turnajů pořádaných Sportovním klubem Nové Město nad Metují. A do Nového Města se vrací po dvouleté odmlce.