Pavel Brýdl a Kamil Krunka - start Ceny Metuje 2010
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Od Velké ceny k Velké ceně!

Rok uletí jako papoušek, kterému zapomenete zavřít klícku. Nám vytváří hranici roku atletický mítink, který pořádáme v červenci. Někdo to má 31.12. my v létě. Je to pro náz velký zlom a mezník.

 

Celkem přirozeně sázíme více informací na dynamický facebook, který má asi hodně chyb ovšem, působí operativnějším dojmem.

Na webu se zase můžeme trochu rozepsat pro ty, kteří by si snad chtěli počíst a dozvědět se něco víc, než jen strohá fakta.

Mítink, který měl v sobotu 42. narozeniny prošel, stejně jako lidé ve dvaačtyřiceti,  poměrně zajímavým vývojem. Od lokálních závodů na škváře, přes součást „Východočeského turné“ až po nynější projekt Czech Double Meeting – tedy spojení dvou atletických podniků v Táboře a Novém Městě nad Metují.

U plenek závodů nás, současných, moc nebylo. Navazujeme na tradici, kterou založili nadšenci v hlubokém socíku. On se ten závod už také dobám 70.-80 let ani příliš nepodobá. Jedno však zůstává stejné.

Je to místo, na kterém se závody realizují. Malý stadionek obklopený stromy, které často dráždí alergiky J, s atmosférou, kterou na jiných místech těžko hledáte. Je to atmosféra venkovská, zelená, prostá a tak trochu neopakovatelná.

Atletická Velká cena byla letos opět na naše poměry opravdu velká. Stadion se mění k nepoznání. Obrovská spousta techniky, materiálu, lidí, velkoplošná obrazovka, zvuk, show…..

Přišli diváci a byli skvělí. Viděli neskutečně kvalitní sportovní výkony. Vždyť kdy vidíte na vlastní oči 400m mužů za 45,24 nebo 200m za 20,35? Kdy vám na stadionu skočí výškař 222 cm nebo překážkář zaběhne 400m pod 50 vteřin. Kdy vám sprinterka smázne rekord stadionu na 400m, který drží olympijská vítězka, ještě kvalitnějším výkonem?

Tohle nás fakt dostalo. Bylo to vše opravdu velmi náročné. Kdo někdy pořádal podobný mítink, ví o čem to je. Spoustu práce není z tribuny nikdy vidět. Hlavně tu, která předchází akcí měsíce a týdny před.

Každým pádem jsme rádi, že jsme tohle dědictví uchopili a snad našim předchůdcům děláme radost.

Pokud hledáte výsledky a foto-galerie, pak prosíme, přejděte na náš FB profil a na www.atletika.cz. Tam se dozvíte více.

Díky všem dobrým lidem za pomoc při přípravě VC NMNM. A co za rok přátelé?