Aleš Steklík
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

"Osobní rekordy chodců, ligové body a reprezentace ČR"

 

Ligové body, osobní rekordy a reprezentace ČR

Takový je vstup chodců SK a „eŠ Teamu“ do sezóny! Zatímco v minulosti jsme zahajovali ligové zpravodajství na našem webu informací o bodovém zisku z prvního chodeckého závodu v Olomouci, letos je zpravodajství obsažnější:

Sezónu zahájili Vojta Libnar a Kryštof Schubert už 11.března závodem na 10km juniorů ve švýcarském Luganu (Vojta 47:01, Kryštof OR 54:55 min.). Dva týdny na to následoval další z tradičních chodeckých závodů, 24.března v Dudincích, kde se zadařilo jak Vojtovi v OR 45:11, tak také Jejdovi Zástavovi (OR 55:03), Adéle Johanové (OR 58:26) a Janče Zikmundové (OR 59:14).

Hned další wknd (30.3.) už celá skupina startovala na prvním ligovém kole v Olomouci, kde v závodě mužů na 10km vybojovali Libnar (1.), Hejkrlík (2.), Šnajdr (3.), Zástava (5.) a Schubert (8.) cenných 37 bodů a hostující Johanová přispěla extraligovými body AK Olymp Brno.

Olomoucký závod byl posledním nominačním pro Mezistátní utkání 7.dubna v Poděbradech, kam svaz vyšle vždy dvojici juniorů a juniorek na 10km, dvojici mužů a jednu ženu na 20km. V kategorii juniorů nás budou reprezentovat Vojta Libnar (19), v kategorii juniorek Adéla Johanová (19) a Janča Zikmundová (16, AC Turnov – eŠ Team). Zatímco Vojta s Jančou už mají reprezentační zkušenosti z loňského MU, Vojta dokonce EP, pro Adélu bude start se „lvíčkem na prsou“ v Poděbradech premiérovým!

K úspěšnému vstupu do sezóny gratulujeme, za body děkujeme a v Poděbradech podržíme palce!

/eŠ/