Jakub Nosek - skok daleký

Královéhradecký kraj ocenil nejúspěšnější sportovce, trenéry a cvičitele za uplynulý rok 2017

Z členů našeho klubu byli vyhlášeni paralympionici Aleš Kisý za 4.místo ve vrhu koulí na MS v Londýně, za tituly mistra ČR v oštěpu, kouli i disku a za celkové vítězství v Českém poháru. Dále Radim Běleš za 5.místo v hodu kuželkou na MS v Londýně a 2.místo v ČP a Martin Zvolánek za 2.místo na ME ve stolním tenisu a další medailová umístění na mezinárodních žebříčkových turnajích v Ostravě a v Německu.

Všichni tři reprezentanti jsou několikanásobnými účastníky paralympijských her a dlouhé řady MS a ME a patří k historicky nejúspěšnějším paralympionikům české historie. Aleš se vedle atletiky intenzivně věnuje také rugby na vozíku jako kapitán týmu „Captains“ Nové Město nad Metují. Oba atleti, Aleš s Radimem, se letos připravují na ME v Berlíně, kde např. Radim na olympijském stadionu při tehdejším MS v srpnu 1994 začínal svou bohatou a úspěšnou paralympijskou – atletickou kariéru. To Martin se letos bude soustředit na zisk bodů na mezinárodních žebříčkových turnajích ve stolním tenisu, aby si zajistil nominaci na paralympiádu 2020 do Tokia.

Dalším oceněným jsem byl v kategorii profesionálních trenérů, v loňském roce především za medaile svěřenců v mládežnických MČR v běhu na 10.000m (V. Hájczus), v chůzi na 5.000m a 10.000m a za reprezentaci ČR na EP a MU (V. Libny), dále v chůzi na 10.000m (Áďa) resp. Kryštof, na 5.000m (Jejda) a žákovské medaile v chůzi na 3.000m a reprezentaci na MU (E-lišky a Janči). Zkrátka, kdo chcete naučit pořádně chodit, ozvěte se!

Ovšem v naší početné a pestré skupině se loni dařilo také Vojtovi Kudrovi (200, 400m), Krys-teeně (60 př.), Ankám a Katkám od“půlek“ po trojky… nebo málem pětimetrové Sáře v dálce…

Dík a uznání za to všechno patří svěřencům za jejich důvěru a trpělivost, a především Sportovnímu klubu v Novém Městě nad Metují a Sportovnímu gymnáziu v Jilemnici, že mohu být „profíkem“ majícím tak skvělé zázemí (nejen) pro své svěřence.