Sportovní klub Nové Město nad Metují

MČR kros 2017

Dlouhoňovické bláto a pot.

Krosové mistrovství ČR DLOUHOŇOVICE 2017

Náš klub reprezentovalo více než 20 atletů v kategoriích od nejmladšího žactva až po dospělé.

Ti nejmladší se přijeli vlastně spíše podívat na to, jak vypadá velký závod. Kdy se jim podaří startovat se svými vrstevníky z celé republiky a ještě k tomu v konkurenci téměř stovky soupeřů? Umístění našich nejmladších nijak nehodnotíme, jsme rádi, že se všichni dostali zdárně do cíle a odvezli si domů nejen bláto na botách ale i zajímavé zážitky J

V kategorii staršího žactva jsme nezaznamenali umístění v první padesátce. Vojta Rusin nechal za sebou kolem 20 soupeřů, ale stačilo to pouze na 72. místo.

Umístění starších žákyň rovněž ve druhé polovině pole, které čítalo 81 atletek – Zuzka Sedláčková 58. Áďa Breitrová 75.

Dorostenci 4km 83 závodníků -  na konkurenci rovněž neměli, až na Honzu Rusina, který ještě startoval za Hvězdu Pardubice, ze které k nám přestupuje. Ten obsadil solidní 35. Místo. Ostatní poskládali svoje pozice na konci celého pole závodníků.  Jakub Jon 72. Adam Kolář 73.Jan Zástava 74. a David Janouch 76.

Dorostenky  3km 51 závodnic – z tohoto závodu odcházela s výtečným 8. místem Adéla Sádlová, která se zaměřuje především na trať 800m a doplňkově také na 400m V konkurenci mezi specialistkami se vytáhla pěkným výkonem. Nechala za sebou třeba i pátou nejlepší českou dorostenku sezóny z trati na  3000m Veroniku Novotnou z Příbrami. Téměř minutu pak nadělila půlkařské kolegyni z osmistovky Denise Folkové z AC Jablonec.

Juniorky 4km 28 závodnic – další 8. pozice, tentokrát díky, snad už zdravé, Kátě Maternové. Ta se velmi sympaticky popasovala s rozměklou a často bahnitou tratí aby v závěru našla síly na koncovku a zajistila pozici v TOP 8.  Adéla Johanová na 22. místě.

Junioři 6km  39 běžců – pro nás závod snů. Moc hezky se na to představení Tomáše Křivdy dívalo. V prvním kole Tomáš vypadal jako při rozklusání na začátku tréninku, běžel úplně „zadarmo“, ve druhém kole trochu potáhl za tempo a s Víchem a Semerádem odpárali ostatní soupeře. No a ve třetím dvoukilometrovém okruhu se pak dotáhl v koncovce na libereckého soupeře (Vích z Dukly Praha již měl náskok na čele) Semeráda a ve strhující koncovce jej doslova udolal a doběhl fantasticky druhý. Nádherný zážitek! Čeněk Augusta doběhl 30. Vojta Hálek po nepříjemné zdravotní indispozici závod nedokončil

Muži mílaři 4 km 54 běžcůKamil Krunka, jak jej známe. Aktivní, bojovný, nezdolný. V den svých 31. narozenin doběhl na krásném 7. místě v konkurenci takových borců jako je Filip Sasínek, Jan Friš, Ondřej Chour a dalších. Kamil prostě umí!! Jirka Leplt si závod odkroutil na 34.místě.

Muži vytrvalci 10km 36 běžců – nejprestižnější závod celého mistrovství s reprezentanty Jakubem Zemaníkem (Vítkovice) a Jiřím Homoláčem (Universita Brno) jako největšími favority. Hned po startu nasadil strhující tempo náš běžec, Dominik Sádlo. První kilometr závodu tempo neakceptovali ani největší favorité. Po absolvování ¾ prvního kola se na čele usadila trojice Zemaník, Homoláč, Sádlo a výrazně „utekla“ ostatním soupeřům. Dominik šlapal 6km oběma soupeřům na paty a podle všeho znechutil ostatním běžcům chuť na to, pokusit se ještě bojovat o medaili. Přece jen byl náskok vedoucí trojice poměrně velký. Vše dopadlo výborně – za šampiónem Zemaníkem doběhl druhý Homoláč a bronz pro nás získal po hrdinském výkonu Dominik Sádlo!