Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Emil Zátopek v Novém Městě nad Metují

Mistrovství Československa v přespolním běhu, hostilo Nové Město nad Metují již v roce 1954.

Za dva dny nás čeká české krosové mistrovství v Dlohoňovicích. Myslíme, že je docela vhodná doba na zveřejnění několika klenotů z fotografického archivu našeho dlouholetého atleta, pedagoga, výtvarníka, filosofa a skvělého člověka Antonína Kříže. Ten v archivech vypátral a digitálně "očistil" snímky z 25. dubna roku 1954, kdy naše město hostilo krosový šampionát. Účast Emila ZÁTOPKA tehdy robouřila stojaté vody v pohraničí. Samotný závod na trati sledovalo dle článků v tehdejším tisku 15.000 diváků.

Konečně první snímek, který je pořízen před sokolovnou naznačuje, že zájem asi opravdu byl veliký. Na tomto záběru si diváci prohlížení mapu trati, která vedla od sokolovny do Pekla. Z Pekla následoval brutální výběh na Přibyslav a následně dolů do města.

Na dalším snímku vidíme atmosféru těsně před startem, nepleteme-li se, po boku Emila Zátopka č.46 stojí s číslem 49 jeho dlouholetý běžecký parťák a kamarád Ivan Ullsperger.

Na třetím záběru pak atmosféra, kterou znají i současné atletické hvězdy, nekonečné fotografování atletické ikony s příznivci :-)

Užijte si snímky od Antonína Kříže a zažijte na chvíli atletickou historii v černobílém provedení.