Jan Král - hod kladivem
Sportovní klub Nové Město nad Metují

Kandidátka - představení

Otevřený dopis členům sportovních organizací na území Královéhradeckého kraje

 

 

Vážení sportovní přátelé,

 

            dovoluji si vás informovat o své kandidatuře do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Myslím, že mě většina z vás, činovníků sportu v našem kraji, dobře znáte. Již půl století se v tomto regionu ve sportu pohybuji, původně jako běžec-vytrvalec, posléze trenér a postupně jako funkcionář Českého atletického svazu, Českého paralympijského výboru a České unie sportu. Angažuji se také jako zastupitel (předseda sportovní komise) a v minulosti i jako radní města Nové Město nad Metují.

 

            Do Nového Města nad Metují jsem v roce 1987 přivedl k našim tehdejším atletickým aktivitám první handicapované sportovce a začal s dnes už 30letou úspěšnou symbiózu handicapovaných s nepostiženými. Po roce 1989 jsem našel odvahu, abych odešel ze Stavostroje, založil Sportovní klub Nové Město nad Metují, převzal do vlastnictví rozsáhlý sportovní areál (stadion gen. Klapálka) a začal se sportu a jeho řízení věnovat profesionálně.

Sportem jsem si vypěstoval houževnatost a smysl pro Fair Play.

 

            V prosinci 1992 jsem v kavárně už zrekonstruovaného SK spoluzakládal Český paralympijský výbor. Měl jsem tu čest působit ve vedení výprav na čtvery paralympijské hry v Barceloně (1992), Atlantě (1996), Sydney (2000) a Pekingu (2008).

 

            V SK jsme vytvořili stabilní profesionální tým lidí, který už bezmála 30 let zvelebuje a buduje multisportovní areál, provozuje činnost téměř 1000 členů klubu a pořádá ročně desítky akcí pro školy a místní organizace, soutěže regionální i celonárodní a také vrcholné mezinárodní jak pro handicapované, tak také pro nepostižené. Našimi „vlajkovými loděmi“ jsou Velká cena Nového Města nad Metují v atletice nazývaná Zlatou tretrou Východních Čech a Světový pohár a paralympijská kvalifikace v lukostřelbě.

 

            Smluvně spolupracujeme s Českým atletickým svazem při zajišťování Sportovního střediska (SpS), Sportovního centra mládeže (SCM) a se sportovním gymnáziem v Jilemnici (Gymnázium a SOŠ Jilemnice).

 

            Každodenně řeším financování sportovní činnosti členů, mezd zaměstnanců SK (administrativy a trenérů), údržby a provozu rozsáhlého areálu a rekonstrukce či dokonce výstavby z různých zdrojů peněz.

 

            Řeším proto úplně stejné problémy jako většina z vás; shodně se nás dotýkají finanční krize ve sportu způsobené např. krachem Sazky, a.s., nebo aktuálně dotační kauzou FAČR-MŠMT ČR. Na různých platformách každý den řešíme, co s tím, stěžujeme si, kroutíme nevěřícně hlavou, nadáváme, mnohdy si nevíme rady, jak dál.

 

            Rozhodl jsem se proto kandidovat jako člen hnutí Starostové a nezávislí. Dostal jsem důvěru podílet se na tvorbě volebního programu STAN v oblasti sportu a dostal jsem důvěru být kandidátem č.2 na kandidátce STAN v Královéhradeckém kraji.

 

            K mým prioritám patří:

Propagace sportu ve školách

Podpora financování sportu a sportovišť v obcích

Zřízení samostatného Ministerstva sportu

 

            Určitě nemohu slíbit rychlé vyřešení problémů, ani že si nadále nebudeme stýskat, ale mohu slíbit, že naše hlasy a problémy budou více slyšet a že budu schopen pracovat na návrzích pro jejich řešení.   

 

            Pokud mám vaši důvěru, ucházím se v těchto volbách i o váš hlas.

 

            Předem děkuji za vaši podporu a přeji vám všem pevné zdraví a hodně elánu do naší nelehké práce.

 

Se sportovním pozdravem

 

Libor Šnajdr v.r.

ředitel SK Nové Město nad Metují

předseda Krajského atletického svazu

předseda Královéhradecké krajské organizace ČUS                                   

 

V Novém Městě nad Metují 2.10. 2017