Jan Král - hod kladivem

Kandidátka - představení

Otevřený dopis členům sportovních organizací na území Královéhradeckého kraje

Vážení sportovní přátelé,

dovoluji si vás informovat o své kandidatuře do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Myslím, že mě většina z vás, činovníků sportu v našem kraji, dobře znáte. Již půl století se v tomto regionu ve sportu pohybuji, původně jako běžec-vytrvalec, posléze trenér a postupně jako funkcionář Českého atletického svazu, Českého paralympijského výboru a České unie sportu. Angažuji se také jako zastupitel (předseda sportovní komise) a v minulosti i jako radní města Nové Město nad Metují.

Do Nového Města nad Metují jsem v roce 1987 přivedl k našim tehdejším atletickým aktivitám první handicapované sportovce a začal s dnes už 30letou úspěšnou symbiózu handicapovaných s nepostiženými. Po roce 1989 jsem našel odvahu, abych odešel ze Stavostroje, založil Sportovní klub Nové Město nad Metují, převzal do vlastnictví rozsáhlý sportovní areál (stadion gen. Klapálka) a začal se sportu a jeho řízení věnovat profesionálně.

Sportem jsem si vypěstoval houževnatost a smysl pro Fair Play.

V prosinci 1992 jsem v kavárně už zrekonstruovaného SK spoluzakládal Český paralympijský výbor. Měl jsem tu čest působit ve vedení výprav na čtvery paralympijské hry v Barceloně (1992), Atlantě (1996), Sydney (2000) a Pekingu (2008).

V SK jsme vytvořili stabilní profesionální tým lidí, který už bezmála 30 let zvelebuje a buduje multisportovní areál, provozuje činnost téměř 1000 členů klubu a pořádá ročně desítky akcí pro školy a místní organizace, soutěže regionální i celonárodní a také vrcholné mezinárodní jak pro handicapované, tak také pro nepostižené. Našimi „vlajkovými loděmi“ jsou Velká cena Nového Města nad Metují v atletice nazývaná Zlatou tretrou Východních Čech a Světový pohár a paralympijská kvalifikace v lukostřelbě.

Smluvně spolupracujeme s Českým atletickým svazem při zajišťování Sportovního střediska (SpS), Sportovního centra mládeže (SCM) a se sportovním gymnáziem v Jilemnici (Gymnázium a SOŠ Jilemnice).

Každodenně řeším financování sportovní činnosti členů, mezd zaměstnanců SK (administrativy a trenérů), údržby a provozu rozsáhlého areálu a rekonstrukce či dokonce výstavby z různých zdrojů peněz.

Řeším proto úplně stejné problémy jako většina z vás; shodně se nás dotýkají finanční krize ve sportu způsobené např. krachem Sazky, a.s., nebo aktuálně dotační kauzou FAČR-MŠMT ČR. Na různých platformách každý den řešíme, co s tím, stěžujeme si, kroutíme nevěřícně hlavou, nadáváme, mnohdy si nevíme rady, jak dál.

Rozhodl jsem se proto kandidovat jako člen hnutí Starostové a nezávislí. Dostal jsem důvěru podílet se na tvorbě volebního programu STAN v oblasti sportu a dostal jsem důvěru být kandidátem č.2 na kandidátce STAN v Královéhradeckém kraji.

K mým prioritám patří:

Propagace sportu ve školách

Podpora financování sportu a sportovišť v obcích

Zřízení samostatného Ministerstva sportu

Určitě nemohu slíbit rychlé vyřešení problémů, ani že si nadále nebudeme stýskat, ale mohu slíbit, že naše hlasy a problémy budou více slyšet a že budu schopen pracovat na návrzích pro jejich řešení.

Pokud mám vaši důvěru, ucházím se v těchto volbách i o váš hlas.

Předem děkuji za vaši podporu a přeji vám všem pevné zdraví a hodně elánu do naší nelehké práce.

Se sportovním pozdravem

Libor Šnajdr v.r.