Sportovní klub Nové Město nad Metují

Víkend s atletikou a extrémním závodem

Extraligová baráž a Dolomitenmann

OPAVA – LIENZ – DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Propojte tato tři místa a vzniklý trojúhelník vás provede naším atletickým víkendem.

OPAVA

Naši muži zúčastnili baráže o postup do atletické extraligy. Naše účast byla skutečně spíše symbolická a to hned ze dvou důvodů. Prvním byl fakt, že pro zranění, nemoc nebo z pracovních důvodů nemohlo nastoupit téměř 50% závodníků. Druhým důvodem je fakt, že nemáme zatím ambice v extralize startovat. Prostě na tuhle soutěž zatím nemáme lidský a ekonomický potenciál.

Každým pádem jsme v Opavě získali 51 bodů a čestně tak soutěž absolvovali. Nejvyšší bodový zisk donesl na účet SK Jirka Tuláček 10b.. Dále pak Filip Hejkrlík  9 b.; David Šnajdr 8b.; Ondra Kopecký 7b.; Kryštof Schubert 5b.; Jiří Jon, Honza Král a Vojta Hájek po 4 bodech. Díky všem pánům za skvělý výsledek v prvoligové soutěži 2017 a moc se těšíme na další ročník, ve kterém chceme opět hrát hlavní roli.

LIENZ

Dva naši borci se v sobotu postavili na start závodu RED BULL DOLOMITENMANN aby se pokusili svým týmům zajistit co nejlepší pozici pro další část závodu. Pokud nevíte, jedná se o závody čtyřčlenných týmů v běhu do vrchu, letu na paraglidingu, sjezdu divoké vody a závěrečný závod bikerů v XC. Dominik SÁDLO startoval za brněnský ASS Brno Extreme Abuelo, Pavel BRÝDL tradičně za tým OpavaNet. Oba běžci prokázali velmi dobrou výkonnost. Mladší  Dominik byl v cíli náročného, 11,5 km dlouhého běhu s převýšením 1750 m 6. mezi amatéry, Pavel obsadil 14. pozici. Dominikův tým se mezi amatéry prosadil na stupně vítězů a získal bronz, Pavlův tým hned v závěsu na 4. Místě. Díky za fotky dalšímu našemu běžci, Mírovi Holubovi, který reprezentoval jako fotograf J

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Pod ZOO startovali naši žáci a žákyně v KP družstev a zakončili soutěž 4. kolem. Potěšilo několik pěkných výkonů na trati 60m, 150m ( Ančka Petruželková,Vendy Maršíková, Zuzky Jungová a Sedláčková)a také v oštěpu kluků (Jirka Zelený). Sice zatím naše družstva nepatří do špičky v soutěži, ale jednotlivci nám zvolna vystrkují růžky. Věřme, že již v příští sezóně budeme i v této soutěži v předních pozicích konečných tabulek