Pavel Brýdl a Kamil Krunka - start Ceny Metuje 2010
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Velká cena NMNM zve diváky!

I když máme malý stadionek, přesto pořádáme velký závod. Nevěříte? Přijďte a uvidíte!

Atletický mítink Velká cena Nového Města nad Metují láká skvělé závodníky

Zúčastněné státy:  ČR, Slovensko, Polsko, Ukrajina, Litva, Německo, Jihoafrická republika, Portugalsko, Kanada, Saudská Arábie, Turecko a Brazílie.

Start na mítinku 29. července přislíbilo hned sedm českých atletů, kteří budou reprezentovat na srpnovém mistrovství světa v Londýně.

V jakých disciplínách nastoupí v Novém Městě nad Metují:

Petr Svoboda – 110m př.

Radek Juška – skok daleký

Jiřina Ptáčníková – skok o tyči

Adam Sebastian Helcelet – 110m př. a skok daleký

Denisa Rosolová – 400m

Kateřina Cachová – 100m př. a skok daleký

Kateřina Šafránková – hod kladivem

 Po loňské premiéře na malebném stadionu u řeky Metuje si ani letos nenechá ujít souboj s českým rekordmanem Petrem Svobodou na 110m překážek Brazilec Joao Vitor de Oliveira. Ten navíc zlákal na mítink i svého tréninkového parťáka Rasula Dabo z Portugalska. Jmenovaní pánové seutkali  14. července v Madridu a mají skvělou formu. Údajně cílí na rekord mítinku v Novém Městě, který drží Američan Jeff Porter z roku 2011 (13,41). Na stadion se vrací ukrajinský diskař Ivan Panasyuk – držitel rekordu mítinku (63,39).  Pořadatelé slibují vynikající konkurenci v sektoru skoku dalekého, rádi by si do rekordní listiny v soutěži mužů zapsali výkon nad 8 metrů. V loňském roce Radek Juška vylepšil  starý rekord, na báječných 798 cm. Letos skočil v Turnově český rekord 829 cm – dočkají se i v Novém Městě nad Metují skoku za 800cm?

Tradičně skvěle bude obsazena také dvoustovka mužů, na které se představí jeden aktuálně nejlepších sprinterů světa Ramil Guliyev z Turecka, který nedávno zvítězil na mítinku diamantové ligy v Paříži v závodě na 200m. Jeho osobní rekord na této trati je 19,88, sto metrů umí za 9,97. Otřese se tedy další rekord mítinku, který je v držení jamajského borce Edina Steela a má hodnotu 20,56?

Silné  výpravy do Nového Města nad Metují , dorazí z Ukrajiny a Slovenska. Možná, že právě zmiňovaného Guliyeva řádně potrápí slovenský mistr Evropy z právě skončeného šampionátu do 23 let v Bydhošti – Ján Volko.

Program mítinku začíná již ve13.00 hodin atraktivním kladivem žen. Slavnostní zahájení je naplánováno na 14.40 hodin Hlavní program startuje ve 14.55.

Pro diváky bude k dispozici video stěna, elektronické ukazatele výkonu a tři profesionální moderátoři.

 

Pořadatelé mysleli i na děti,které budou mít možnost si  v čase15.00 – 16.30 vyzkoušet disciplíny dětské atletiky v odpočinkové zóně. Těsně před závěrem mítinku pak jsou na programu i čtyři závody dětí na 60m, kterých se zúčastní domácí atletické naděje společně s atlety z Dobrušky a Jaroměře.