Jaroslav Šmída - správce areálu

Letošní start ligy v krajském městě

V Hradci Králové muži druzí a ženy čtvrté.

Očekávaný start ligy je za námi a my si můžeme tak trochu udělat obrázek o tom, jaký ten letošní ligový ročník bude.

Zdá se, že hned v úvodu se našla v obou soutěžích družstva, která chtějí neohroženě kráčet k extraligovým branám. Jak ženy Dukly Praha v sestavě s Bárou Špotákovou a celou řadou výtečných českých reprezentantek, tak i  muži z Ústí nad Labem - významě odskočili všem dalším družstvům.

Sportovní zápolení o další pozice bylo velmi dramatické a bodové rozdíly mezi družstvy jsou velmi malé. Samozřejmě více se dozvíme po druhém kole, které obvykle již daleko více napoví o vývoji v soutěži

Pro naše družstva je důležitých hned několik faktorů. Druhé kolo pořádáme na našem stadionu 3. června a jistě budeme chtít být velmi silní. Druhým faktorem je skutečnost, že v družstvu mužů scházely opory, které na druhém kole scházet (doufejme) nebudou - Kopecký, Žaluda. Steklík, Čivrný. Sádlo, Král. Pokud borci doma nastoupí, můžeme potrápit i favorizované Ústí nad Labem, což samozřejmě chceme :-)

V ženské sestavě jsme také byli pod stav, i když ne tak dramaticky jako muži. V Hradci jsme ale logicky trochu šetřili síly, nebylo účelem hned v úvodu sezóny závodnice přetížit. V červnu už budou daleko více rozzávoděné a tak nasazení do disciplín bude jiné.

V každém případě chceme ligové utkání u nás udělat zajímavé pro diváky a tak už nyní lákáme na kompletní atletický program s celou plejádou velmi zajímavých atletických tváří. Nebude chybět muzika, občerstvení a dobrý zvuk.

Tak se těšíme na všechny diváky. Zde tabulky obou soutěží po prvním kole:

TABULKA SOUTĚŽE ŽEN:

Hradec Králové 13.5. 2017

1 259.50 TJ Dukla Praha
  2 140,00 TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.
  3 135.00 TJ Sokol Hradec Králové
  4 132.00 SK Nové Město nad Metují
  5 125.50 AC Vysoké Mýto z.s.
  6 120.50 A. C. Sparta Praha
  7 070.50 AC Slovan Liberec, z.s.
  8 011.00 AC Česká Lípa

TABULKA SOUTĚŽE MUŽŮ:

1 216,00 AC Ústí nad Labem
  2 150.00 SK Nové Město nad Metují
  3 148.00 TJ Sokol Hradec Králové
  4 143.00 TJ Sokol Kolín
  5 118.50 A.C. Sparta Praha
  6 112,00 AC Slovan Liberec, z.s.
  7 093.50 TJ LIAZ Jablonec nad Nisou
  8 063.00 AK Moravská Třebová