Pája Rousková a Zuzka Vančáková
Sports Club Nove Mesto nad Metuji

Olympioniky v Novém Městě vystřídali paralympionici

atletika

Po 40. ročníku Velké ceny Nového Města nad Metují (sobota 30. 7. 2016) se na stadionu gen. Karla Klapálka v neděli 31. 7. představili účastníci čtvrtého kola 18. ročníku Českého poháru v atletice tělesně postižených. A i mezi nimi jsou borci chystající se za pár týdnů do paralympijského Ria de Janeiro.

Novoměstské může těšit, že se do Brazílie nominovali hned tři atleti SK Nové Město nad Metují, vozíčkáři Aleš Kisý, Radim Běleš a Martin Zvolánek. Všichni tři jsou již zkušenými a úspěšnými paralympioniky. Odborný doprovod všem třem závodníkům zajistí další z členek SK Marcela Bělešová.

V nedělním kole ČP se z Novoměstských nejlépe vedlo Radimu Bělešovi (kategorie F51) v hodu kuželkou (u nejvíce postižených kategorií kuželka nahrazuje hod oštěpem – pozn.red.). Dosáhl výkonu 25.34m. Na 4. místě skončil Martin Zvolánek (F51) výkonem 23.88m v hodu kuželkou a pátý Aleš Kisý (F53) za 7.48m ve vrhu koulí. Šestý se pak umístil nestárnoucí Josef Štiak za výkon 28.38m v hodu oštěpem. Výkony dosažené různým náčiním a s různým druhem nebo stupněm postižení se v ČP přepočítávají tak (zpravidla k hodnotě světového rekordu dané kategorie), aby se mohly objektivně porovnávat navzájem mezi sebou. Vítězem závodu v Novém Městě se stal Michal Enge (F51, Hvězda SKP Pardubice).

Celkem se novoměstského kola ČP zúčastnilo 15 mužů a 9 žen.

Páté kolo se uskuteční v neděli 21. 8. v Praze – Vokovicích .

V září pak čeká českou paralympijskou reprezentaci vystoupení na paralympijských hrách v Rio de Janeiro.

/dav/